Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

Organiczna uprawa konopi: Sprawdzamy nawozy B.A.C

organiczna uprawa konopi

Organiczna uprawa konopi, sprowadza się w głównej mierze do stworzenia i dbania o życie w sferze korzeniowej, co czyni ją trudniejszą od tej mineralnej. Nagrodą natomiast jest zbiór najwyższej jakości kwiatów. Aby tak się stało, trzeba wiedzieć jakie mikroorganizmy, grzyby i bakterie należy do gleby wprowadzić, a następnie jak o nie dbać, aby odwdzięczyły się nam dając pożywienie naszym roślinom. Jeżeli takiej wiedzy nie posiadasz, a mimo to chcesz spróbować swoich sił w uprawie organicznej, powinieneś zastanowić się nad zakupem gotowych organicznych nawozów. Aby ułatwić wybór, specjalnie dla naszych czytelników postanowiliśmy przetestować organiczne produkty od firmy B.A.C.

B.A.C. czyli Biological Activated Cocktail, to seria organicznych pożywek do podlewania oraz opryskiwania, która sprawi, że rośliny będą zdrowe, a plony nie dość, że pierwszej klasy to także zadowalające pod względem ilości. Tyle w teorii, jak natomiast jest w rzeczywistości? Wraz z zaprzyjaźnionym growerem z Hiszpanii, postanowiliśmy to dla Was sprawdzić. Jak zatem wypadła organiczna uprawa z B.A.C.? Zobaczcie sami.

Organiczna uprawa konopi z B.A.C.

W materiałowych doniczkach poj. 11 l. posadzone zostało 12 roślin w pomieszczeniu o wymiarach 1,2 x 1,2 x 2, które oświetlał 600W HPS na cyfrowym balaście z opcją SuperLumen, w 4 tygodniu kwitnienia dołożony został panel LED typu COB o mocy 200W. Pierwsze 2 tygodnie rośliny spędziły w inkubatorze pod światłem LED 6200K, 50W. Zainstalowano tez źródło Co2.

Kiełkowanie i ukorzenianie

B.A.C. jako jedyny producent oferuje środek wspomagający kiełkowanie oraz start roślin. X-Seed, bo o nim mowa, testowany był przez naszego growera po raz pierwszy. Jeszcze nigdy nie widzieliśmy tak szybkiego kiełkowania! Nasiona trafiły na godzinę do X-Seed, po czym na wilgotną gazę(użyto wody o konkretnych parametrach i maksymalnie obniżonej zawartości sodu, który może upośledzić procesy kiełkowania). Po 36 godzinach otworzyło się i wykiełkowało 100% pestek. Następnie trafiły one do doniczek o pojemności 0,25 l, które wypełnione były ziemią B.A.C. Lava Soil. Roślinki już po 72 godzinach od trafienia na wilgotną gazę miały pierwsze listki! X-Seed zdał egzamin celująco.

Wegetacja

12 młodych roślin trafiło na pierwsze 2 tygodnie do inkubatora gdzie rosły pod listwą LED 6200K, 50W. W tym okresie były 3-krotnie podlane 1 l. wody na cały inkubator z dodatkiem wspomagacza ukorzeniania BAC ROOTS STIMULATOR. Rośliny rozwijały się bardzo dobrze i z wigorem.

Sfera korzeniowa 17 dni od momentu rozpoczęcia kiełkowania.

17 dni po tym jak nasiona trafiły do X-Seed i równo 2 tygodnie po tym jak pokazały pierwsze listki – przyszedł czas na przesadzenie do doniczek docelowych. To co ujrzały nasze oczy w momencie przesadzania bardzo nas ucieszyło. System korzeniowy roślin był niesamowicie rozrośnięty, B.A.C. ROOTS STIMULATOR zrobił robotę na bardzo wysokim poziomie, co widać na zdjęciu obok.

Docelowe 11 l. doniczki zostały wypełnione ziemią B.A.C. Lava Soil do której dodane zostały pokruszone B.A.C Biotablets oraz grzyby i bakterie w postaci B.A.C. Funky Fungi(mikoryza), stymulator wzrostu korzeni podawany był do 2 tygodnia kwitnienia.

Wegetacja przebiegała bardzo dobrze, rośliny były podlewane co 2-3 dni wodą z dodatkiem organicznej pożywki na wzrost B.A.C. Organic Grow, raz w tygodniu stosowany był oprysk z B.A.C. Foliar Spray, który przyspiesza produkcję chlorofilu – efekty widać bardzo szybko. Dodatkowo raz w tygodniu rośliny otrzymywały B.A.C ProACtive (organiczne witaminy, białka i aminokwasy) oraz wyciąg z Juki w postaci B.A.C. Yuccah. Ten ostatni jest produktem, który poprawia i dba o gospodarkę wodną dzięki czemu glebę ciężej jest np przesuszyć, co w przypadku uprawy organicznej ma duże znaczenie.

Tydzień przed przełączeniem światła na 12/12 i indukcji kwitnienia, rośliny przeszły FIM.

Początek kwitnienia

Zaraz po przełączeniu oświetlenia na 12/12 roślinom do podlewania dodano B.A.C. Organic Bloom, Organic PK Booster oraz bardzo silnie skoncentrowany Bloom Stimulator. Podawanie Yuccah oraz oprysku z Foliar Spray trwało cały okres życia roślin.

Nasz grower z niesamowitym entuzjazmem zdawał nam kolejne relacje. Po 2 tygodniach od indukcji kwitnienia i zmiany pożywki rośliny podwoiły swoje rozmiary oraz wyprodukowały kwiaty! Wigor oraz tempo wzrostu były imponujące. Jak do tej pory roślinom nie usunięto ani jednego listka, anie jeden jeszcze nie pożółkł co świadczy o wyjątkowo zdrowych roślinach rosnących w ziemi i na pożywkach od B.A.C. Jak widać organiczna uprawa konopi z produktami B.A.C. nie jest taka skomplikowana, a efekty są bardzo zadowalające.

Wkrótce druga część relacji. Na filmie poniżej widać ogród w 14 dniu kwitnienia. Rośliny zdrowe i pełne wigoru.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać