Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Pomorskie: Zlikwidowano potężną plantację marihuany [VIDEO]

plantację marihuany


W miejscowości Łapin Kartuski funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wraz ze Strażą Graniczną zlikwidowali potężną plantację marihuany. W budynku, który w całości został przerobiony pod uprawę konopi rosło prawie 3000 krzaków w różnym stadium rozwoju. Jedna osoba usłyszała zarzuty i trafiła do aresztu.


Pomieszczenia do uprawy marihuany były profesjonalnie przygotowane. Każde z nich wyposażone było w wentylatory, filtry, zasilacze prądowe, lampy, odżywki i nawozy do roślin, pompy do nawadniania i osuszacze powietrza. Dwa agregaty, które zasilały całą plantacje zostały umiejscowione w odrębnym, wygłuszonym pomieszczeniu. Wszystko wydawało się być dopięte na ostatni guzik, a jednak…


Zabezpieczono prawie 3 tysiące krzaków


Na terenie nieruchomości znajdowało się również pomieszczenie służące do suszenia ściętych roślin. Śledczy znaleźli w nim urządzenie do oddzielania kwiatostanu od liści(trymer), wagę elektroniczną, zgrzewarkę, worki próżniowe, a także 2,5 kg gotowego do sprzedaży suszu. Łącznie zabezpieczono 2700 krzaków konopi indyjskich. Policja informuje, że można by z nich uzyskać niespełna tonę marihuany o czarnorynkowej wartości ok. 13 milionów złoty. Są to liczby mocno zawyżone. W rzeczywistości 300 kg, przy takiej liczbie roślin, jest bardziej prawdopodobny.


CBŚ przewiduje kolejne zatrzymania


Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Małopolski, który prawdopodobnie jest zamieszany w nielegalny proceder. Wobec Radosława L. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za uprawę konopi, z których można by pozyskać znaczne ilości środków odurzających grozi mu do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zlikwidowano potężną plantację marihuany

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać