Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Borys Budka: Jestem za referendum ws. legalizacji marihuany

referendum ws. legalizacji marihuany

Nowy szef Platformy Obywatelskiej poparłby referendum ws. legalizacji marihuany. Powiedział tak gdy w zeszłym tygodniu odpowiadał na pytania internautów. Jedno z nich dotyczyło właśnie konopi indyjskich, Budka mówił też m. in. o tym czy ich kiedyś używał.

W trakcie rozmowy polityk przyznał, że osobiście ma „z tym problem”. Czyżby temat dotyczący tak ogromnej liczby obywateli jest szefowi największej partii opozycyjnej zupełnie obcy?

„Przyznaję – w życiu nie zapaliłem. Nie paliłem – z racji też sportu – ani papierosa, ani innych rzeczy”

-Mówił Borys Budka.

Budka: Poparłbym referendum ws. legalizacji marihuany

Szef PO popiera zalegalizowanie w Polsce medycznej marihuany. Natomiast w kwestii legalizacji marihuany rekreacyjnej, Borys Budka powiedział, że jest zwolennikiem referendum.

„Przy tego typu sprawach, ja bym odwoływał się do referendum, ja bym pytał Polaków o zdanie. Są rzeczy, które powinniśmy rozstrzygnąć wspólnie. To nie jest tak, że ktoś nie ma zdania, jestem ostatni, który chciałby to narzucać”

– mówił szef Platformy.

Budka dodał, że ma obawy o konsekwencje legalizacji polegające np. na łatwiejszym dostępie do marihuany dla młodych ludzi. Jednak wszystkie statystyki pokazują, że młodzież znacznie rzadziej korzysta z konopi indyjskich w krajach gdzie są one, w pełni legalnie do kupienia dla osób pełnoletnich. Mówił też, iż rozumie argumenty o tym, że jej handlem na chwilę obecną trudnią się grupy przestępcze.

„Moim zdaniem tu powinien być głos wasz, Polek i Polaków. I w takich kluczowych kwestiach, które mogą budzić emocje, należy się odwoływać do takiej instytucji (referendum – przyp. red. )”

– zaznaczył Budka.

A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii? Czy biorąc pod uwagę, że przy frekwencji powyżej 50% wynik referendum jest dla rządu wiążący – poparlibyście referendum ws. legalizacji marihuany? Np. przy okazji wyborów prezydenckich, które odbędą się za kilka miesięcy. Zachęcamy do wypowiadania się w komentarzach.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać