Badania konopi to dla branży codzienność. Wysłanie próbki finalnego produktu do laboratorium to podstawa przed uruchomieniem sprzedaży każdej nowej partii np. suszu czy olejku. Jeżeli badasz swoje produkty samodzielnie własnym chromatografem lub prowadzisz laboratoryjną kontrole jakości konopi, teraz masz szansę porównać jakość swoich wyników z przeszło 20 labami z całej Europy. oto więcej informacji.

Badania konopi – porównanie międzylaboratoryjne

Kontrola jakości konopi jest kluczowym momentem, w którym ocenie podlegają surowce lub wyroby konopne. Istotne jest to, aby zwracać uwagę na wyniki badań i mieć świadomość zagrożeń związanych np. z obecnością THC. Niejednokrotnie jeden wynik może zaważyć o losach całej partii produktu i spowodować konieczność jej utylizacji. Odpowiedzialność za jakość wykonywanego badania spoczywa na osobach wykonujących analizy oraz na laboratorium, tutaj nie ma miejsca na pomyłkę.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę laboratorium Cannalabs, które po raz kolejny organizuje badania międzylaboratoryjne. Jest to wewnętrzna forma weryfikacji, dzięki której można porównać swoją precyzję wyników z innymi labami.

W tym roku przygotowana zostanie uśredniona i wielokrotnie zbadana próbka suszu. Następnie każde laboratorium (zakładowe, badawcze, administracji państwowej), które chce się sprawdzić otrzyma próbkę do analizy. W wyznaczonym czasie należy przesłać otrzymane wyniki do organizatora, który publikuje wyniki oraz statystykę.

Badania konopi - porównanie międzylaboratoryjne

Anonimowość

Badania konopi wykonywane są anonimowo. Laboratoria otrzymują specjalne kody dzięki czemu nie są wystawione na opinię, a jeżeli przydarzy się komuś błąd, będzie miał szansą poprawić jakość swoich analiz.

W tym roku poza laboratoriami z Polski dołączą Czechy, Hiszpania, Bułgaria i Szwajcaria. Wiemy, że w tej branży co raz więcej osób zwraca uwagę na jakość i tym bardziej ekscytujące będzie porównanie o charakterze międzynarodowym.

Aby się zgłosić wystarczy napisać maila na adres biuro@ekotechlab.pl

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać