Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Bełżyce: 40-latek zatrzymany, zajmował się uprawą konopi indyjskich

Policjanci z komisariatu w Bełżycach zatrzymali 40-latka, który zajmował się uprawą konopi indyjskiej. W mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarskich funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 60 roślin w różnej fazie wzrostu i ponad 300 gramów suszu. Podczas przeszukania znaleziono także broń palną z tłumikiem oraz ponad 1100 sztuk amunicji. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja zatrzymała 40-letniego mieszkańca powiatu bieszczadzkiego, który od pewnego czasu przebywał na terenie gminy Wojciechów. Policjanci dostali zgłoszenie, że mężczyzna groził swojej byłej partnerce. Przeszukanie domu przyniosło efekty. Funkcjonariusze odnaleźli sztucer z dorobionym tłumikiem, który znajdował się w łóżku oraz ponad 1100 szt. amunicji. Mężczyzna nie miał pozwolenia na broń i w przeszłości był karany.

Podczas przeszukania pozostałych pomieszczeń policjanci ujawnili uprawę konopi indyjskich. Uprawa znajdowała się w osobnym pomieszczeniu. Mężczyzna wykorzystywał specjalistyczny sprzęt: oświetlenie, nawiewy, mierniki temperatury oraz nawozy odżywki do roślin. Łączna waga zabezpieczonych roślin to prawie 1,3 kg w tym 60 roślin w różnej fazie wzrostu. Do tego woreczki z zawartością suszu konopi indyjskich o łącznej wadze ponad 300 gramów. 40-latek odpowie za uprawę i posiadanie marihuany, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz groźby karalne. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

policja.pl

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać