Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Zawód: Nauczyciel. Hobby: Grower. 40-latek stanął przed sądem za uprawę konopi indyjskich. 

hobby grower

Zawód: Nauczyciel. Hobby: Grower. 40-latek stanął przed sądem za uprawę konopi indyjskich, którą ujawniono w powiecie opolskim woj. lubelskie. Na jego posesji służby ujawniły dwa tunele foliowe pełne roślin konopi. W środę przed lubelskim sądem ruszył proces, nauczycielowi grozi do 8 lat więzienia. Oto więcej informacji.

Zawód: Nauczyciel. Hobby: Grower. 40-latek stanął przed sądem za uprawę konopi indyjskich

Oskarżająca 40-latka prokurator Justyna Bugalska z Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim na początku rozprawy oskarżyła Dariusza M. o to, że wbrew przepisom ustawy uprawiał 191 krzewów konopi innych niż włókniste, które mogły dostarczyć znaczne ilości ziela konopi o łącznej wadze ponad 14 kg.

„Oskarżony zbierał z roślin łodygi, liście i kwiatostany, suszył i rozdrabniał, wytwarzając z nich znaczną ilość środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste o łącznej wadze nie mniejszej niż 964,78 gramów”

– mówiła prokurator.

Wcześniej sąd zdecydował o areszcie tymczasowym dla mężczyzny, który uprawiał rośliny. Na rozprawę został doprowadzony z aresztu. Pytany przez sędzię Joannę Czajkowską odmówił składania wyjaśnień i odpowiadania na pytania. Sędzia odczytała protokoły ze śledztwa, podczas którego mężczyzna nie reagował i także nie odpowiadał na pytania.

Przesłuchano też policjantów, którzy brali udział w zatrzymaniu Dariusza M. Jeden z funkcjonariuszy zeznał, że po zatrzymaniu oskarżony zapytał go o wysokość kary jaka grozi za uprawę konopi, a także o to, w którym zakładzie karnym zostanie osadzony.

Dariusz M. miał funkcjonariuszom powiedzieć, że „wszystko jest czarno na białym i nie wykręci się z tego”.

Źródło: Radio Lublin

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać