Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Głogów: zatrzymany za posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili pistolet

Policjanci z Głogowa, jak zawsze w okresie zimowym, prowadzili kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Tym razem z mężczyznami przebywał także 29-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, posiadający stałe miejsce zamieszkania, który miał narkotyki. W trakcie czynności potwierdzono, że jest to marihuana. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających, a podczas przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli również pistolet. Obecnie trwa sprawdzanie czy posiadał go zgodne z prawem.

 

Zwykła, codzienna kontrola miejsc przebywania osób bezdomnych, prowadzona przez policjantów Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, tym razem przyniosła nieoczekiwany efekt. 29-letni mieszkaniec powiatu, posiadający stałe miejsce zamieszkania, ale przebywający razem z bezdomnymi, miał przy sobie środki odurzające.

Działania funkcjonariuszy doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia w jego mieszkaniu kolejnych substancji zabronionych prawem. Łącznie zabezpieczono 40 porcji marihuany. Policjanci natrafili również na broń, był to pistolet niewiadomego pochodzenia. Został zatrzymany i zabezpieczony.

Obecnie trwa sprawdzanie legalności posiadania tego typu broni przez zatrzymanego.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków i grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać