Zespół amerykańskiej straży przybrzeżnej opublikował wideo z akcji, która przeprowadzona została na wodach międzynarodowych, Efektem akcji jest zatrzymanie na Oceanie Spokojnym półzanurzalną łódź, w której przemycano m.in 600kg marihuany.

Akcja odbiła się szerokim echem ponieważ głównym przemycanym towarem w łodzi podwodnej była kokaina, której strażnicy zabezpieczyli aż 18 ton! Po za twardymi narkotykami na pokładzie ujawniono również 600 kilogramów marihuany. Wartość ładunku szacowana jest na około 570 milionów dolarów!

„Walka przeciwko kartelom narkotykowym na wschodzie Oceanu Spokojnego wymaga jedności i wysiłku na wielu poziomach, od wykrycia, monitorowania, przeprowadzenia operacji po wniesienie aktów oskarżenia przez amerykańskich prawników w dystryktach całego kraju” – poinformowała amerykańska straż przybrzeżna.

Za spektakularną i sukcesywną akcję, strażnikom podziękował sam Wiceprezydent USA Mike Pence osobiście podziękował funkcjonariuszom straży wodnej.

Dziękuję za dobrze wykonaną robotę. W tej misji strzegliście i broniliście amerykańskich rodzin – powiedział wiceprezydent.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać