Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Z auta trafili prosto do aresztu – obaj posiadali narkotyki i „zaległą” karę do odbycia

Kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat grozić może kierowcy i pasażerowi, którzy wpadli podczas kontroli drogowej. Obaj posiadali narkotyki. Dodatkowo okazało się, że obydwaj są poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto kierowca poruszał się wbrew zakazowi sądowemu oraz najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymani odpowiedzą przed sądem. Grozi im dodatkowo kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 30 lat, którzy podejrzani są o posiadanie narkotyków. Dodatkowo, jak się okazało w trakcie kontroli drogowej, obydwaj byli poszukiwani w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto okazało się również, że 30-latek kierując pojazdem naruszył sądowy zakaz i prawdopodobnie znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Policjanci pełniąc służbę w Mikowie zauważyli pojazd, którego sposób jazdy wskazywał na możliwość znajdowania się kierującego pod wpływem środków odurzających. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, który podróżował z 29-letnim pasażerem. Obaj mężczyźni figurowali w bazie jako osoby poszukiwane w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Także obaj mieli przy sobie narkotyki. W dodatku kierowca posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z podejrzeniem kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających, kierowcy została pobrana krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie przekazani do aresztu śledczego. Obu dodatkowo grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Kamil Rynkiewic
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać