grube jointy

Niedawno informowaliśmy o reaktywacji legendarnego projektu Grube Jointy. Natomiast kilka dni temu rapowe portale przytaczały anegdotę, jak to Sokół uratował VNM’a przed pewną wpadką słowną w tekście, którą opisujemy poniżej. Oba te tematy łączy jedno – zwrotka, o której opowiadał w anegdocie VNM, pochodzi z utworu „Placek z haszem”, który wyprodukował 600V, a który to znalazł się na pierwszej edycji GJ. Chwilę wcześniej do sieci trafiła natomiast zajawka kolejnego numeru od VNM’a i 600V, który trafi na Grube Jointy III.

Grube Jointy III – VNM i jego żniwa

Niedawno informowaliśmy o reaktywacji projektu Grube Jointy oraz trwających pracach na trzecia edycją legendarnego albumu. Przeczytasz o tym T U T A J.

W związku z tym, że VNM po raz kolejny zagości na legendarnej składance Grube Jointy, podzielił sie on ze swoimi fanami zabawną anegdotą towarzysząca powstawaniu tekstu do numeru „Placek z haszem”.

Parę dni temu napisałem Wam, że będę na trzeciej składance Grubych Jointów i chyba przez to przypomniała mi się dziś zabawna sytuacja, która wydarzyła się w trakcie powstawania numeru na pierwszą z tych składanek czyli Placka z Haszem. Miałem tam jeden wers, który brzmiał „ziomek odkłada pada, opie*dala kiełbasę i kaszę” i gdy Sokół (z którym akurat ja i HiFi Banda byliśmy wtedy w trasie Prosto Mixtape 600V) zbadał prevkę tego numeru i usłyszał ten wers powiedział do mnie „nie możesz tego nawinąć”. Pytam się „czemu?”, a on na to „opie*dala kiełbasę???”, a ja „no tak, czyli, że je kiełbasę”, a on mi mówi, że „opie*dalać kiełbasę” to znaczy „opie*dalać pałę” Mówię mu, że w Elblągu nikt tak nie mówił i że dla mnie to nie jest wcale przypałowy wers, ale po głębszym namyśle stwierdziłem, że NA WSZELKI WYPADEK jednak zmienię linijkę na tę, którą słyszycie w ostatecznej wersji numeru czyli „ziomek odkłada pada, zaraz smaży kiełbasę i kaszę”, sens zdania został zachowany, a możliwe memy oszczędzone. Nasuwa się więc pytanie – jak to jest w waszych miastach z tym opie*dalaniem kiełbasy?

-napisał raper na swoich mediach społecznościowych.

Kilka dni wcześniej do sieci trafiła zajawka kolejnej produkcji od VNM’a oraz 600V, która trafi na Grube Jointy III.

Numer Placek z Haszem na bicie Volta, który bonusowo znalazł się na moim debiutanckim albumie oryginalnie pochodził ze składanki Grube Jointy – tak się składa, że niebawem światło dzienne ujrzy trzecia część owej składanki, a wraz z nią mój nowy kawałek Buh Baj, którego fragment usłyszycie w owej zapowiedzi, MESSAGE!

-poinformował VNM

VNM - Żniwa / Buh Baj prod. 600V - zajawka

VNM - "Placek" prod. 600V

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać