Współczesny szaman nagrywa muzykę konopi. Każdy szczep ma swój unikalny utwór, który można odkryć i nagrać za pomocą urządzenia EKG. Oto szamańska mądrość. Zdaniem antropologa Jeremy’ego Narby, duchy natury są melodiami, a każda roślina wibruje własną melodią. „Praca szamana” – mówi w „Intelligence in Nature” – polega na zbieraniu danych melodii każdego gatunku.

„Uczeń Narby’ego, Loretta Bolt żyje dzięki tej filozofii. 34-letni współczesny szaman z Filadelfii tworzy profile muzyczne szczepów konopi, aby uczynić każdego z nich… słyszalną. Nazywa swoją pracę nową formą „ekologii akustycznej” i opisuje Cannatunes jako „multisensoryczny, multimedialny projekt, który działa na rzecz tworzenia głębszych związków z konopiami indyjskimi poprzez badanie zdolności do poszerzania własnej świadomości i uzdrawiania ducha”.

Komunikacja roślin

Nie martw się kwiecistą retoryką, Cannatunes. W jej rdzeniu, ma to być naukowe przedsięwzięcie opierające się na odkrywaniu unikalnej piosenki, a tym samym świadomości każdej rośliny doniczkowej. Podobnie jak zarodniki grzybów mogą komunikować się z drzewami oddalonymi od nas, aby dać im do zrozumienia, że choroba przenika przez glebę, wyjaśnia Bolt, konopie indyjskie i wszystkie inne rośliny są w stanie przenosić impulsy elektryczne poprzez swoje systemy korzeniowe i do gleby, nadając ogromną komunikację.

Bolt, ekspert w dziedzinie rolnictwa biodynamicznego z dyplomem z prawa ochrony środowiska, podłącza elektrokardiogram lub urządzenie EKG – takie jak monitorujące rytm serca pacjenta – do liści konopi lub trzonu rośliny doniczkowej, aby odczytać jej sygnały elektryczne. Te sygnały elektryczne odpowiadają różnym częstotliwościom w skali Hertza, a więc różnym nutom. Nagrywanie muzyki może trwać od kilku godzin do kilku tygodni. Rośliny nie mają mózgów, tylko system elektryczny – mówi Bolt.

„Ale w gruncie rzeczy są to mózgi, te rośliny podejmują świadome decyzje, aby komunikować się lub nie komunikować ze sobą i otaczającym je środowiskiem.”

Ranga Cannatunes wykracza poza tworzenie kapryśnych melancholijnych melodii; ma również praktyczny cel. W przypadku kultywatorów konopi, Cannatunes można wykorzystać jako narzędzie diagnostyczne do określenia zdrowia i szczęścia rośliny.

„Kiedy rośliny są szczęśliwe i zdrowe, ich muzyka jest złożona, spójna i rytmiczna, ale kiedy nie są one szczęśliwe lub zdrowe, ich muzyka jest niezgodna i pozbawiona tempa”

– mówi Bolt.

Rośliny konopi uprawianych na zewnątrz mają na przykład bardziej złożone melodie, podczas gdy te uprawiane w pomieszczeniach wydają się nieco bardziej monotonne. Tymczasem dla konsumentów, „pejzaż dźwiękowy” szczepu może pomóc im w określeniu jego cech i osobowości. Konopie siewne, na przykład, wydają  wysokie dźwięki, podczas gdy konopie indyjskie mają tendencję do niższych tonów i wolniej melodii.

„Naprawdę chcę, aby konsumenci mogli używać muzyki jako sposobu na wybór marihuany”

– mówi Bolt.

Leczenie medyczną marihuaną za pomocą jej muzyki

Podczas, gdy teraz konsumenci mogą wybrać swój ulubiony szczep w oparciu o to, jak pachnie, ma nadzieję, że w końcu dostarczy aptekom instalacje Cannatunes, aby dodać wymiar dźwięku również do ich procesu selekcji. Dodatkowo Cannatunes ma na celu stworzenie nowej platformy wellness.

Pracując z uzdrowicielami dźwięku, Bolt umieszcza prezentacje Cannatunes dla poszczególnych osób i grup ludzi, aby uleczyć ich za pomocą dźwięków wytwarzanych przez konopie indyjskie. Może wydawać się to naciągane, ale Bolt nie jest jedynym, który robi coś podobnego. Teresa Helgeson, uzdrowiciel dźwięku, mistrz reiki i certyfikowany hipnoterapeuta, prowadzi obecnie badania z biochemiką dr Glen Reinem, badając potencjał dźwięków roślinnych w obniżaniu poziomu cholesterolu.

Kilku pacjentów cierpiących już na Rouleau zauważyło, że ich białe lub czerwone krwinki aktywnie zaczynają lepiej funkcjonować po zaledwie trzech sesjach muzyki roślinnej, mówi. Helgeson już pracuje z muzyką generowaną przez konopie, aby leczyć klientów z różnych emocjonalnych lub fizycznych dolegliwości. Opowiada ona na przykład o jednym przypadku, w którym pacjent z problemami górnych dróg oddechowych, gotowy do zabiegu chirurgicznego, słuchał każdej nocy echinacei podczas snu i był w stanie całkowicie obejść operację.

W swoich własnych badaniach Helgeson pracowała również nad odkryciem świadomości rośliny poza podstawowym ludzkim zrozumieniem. Rośliny, jak mówi, grają różne melodie w zależności od odbiorców.

„W jakiś sposób rośliny są w stanie dostosować muzykę za każdym razem, gdy znajdują się przed osobą, aby dopasować ją do potrzeb”

– mówi.

Łączenie technologi z naturą

Różne dźwięki odpowiadają różnym częstotliwościom w skali Hertza, które mierzą fale elektromagnetyczne – wyjaśnia Maggie Wilson, sommelierka konopi indyjskich, praktykująca reiki. Różne częstotliwości, mają różne wibracje lecznicze. Wilson sama pracuje z siedmio-nutową skalą adnotacji o nazwie Skala Solfeggio, to częstotliwości dźwięku używane w starożytnych gregoriańskich pieśniach. Każda nuta odpowiada innemu celowi. Na przykład 174 Hz jest jednym z najniższych tonów, mającym być naturalnym znieczuleniem.

https://soundcloud.com/user-681795604/trainwreck-groove-pulse

(Wygenerowane przez konopie (szczep Trainwreck) impulsy elektryczne lub ich biorytmy tworzą niesamowitą kompozycję dźwiękową).

W prezentacjach Cannatunes Bolt pozwala odwiedzającym na interakcję z roślinami poprzez dotyk. Mówi, że rośliny reagują, zmieniając ich ton i melodie na podstawie tego, kto je dotyka. Nazywa to doświadczenie „współpracą międzygatunkową” między roślinami i ludźmi i ma nadzieję, że pewnego dnia duża liczba ludzi nie tylko zostanie uzdrowiona przez spożywanie konopi indyjskich, ale także przez słuchanie ich.

„Chcę stworzyć paradygmat, w którym ludzie mówią poprzez muzykę do roślin, a rośliny odpowiadają na nie”,

– mówi Bolt.

„Zawsze istniał taki pomysł, że technologia nieustannie oddziela nas od natury, ale staram się wykorzystywać technologię do tworzenia głębszych połączeń z ziemią”.

Co uważacie na temat nagrywania muzyki konopi? Czy leczenie za pomocą impulsów zarejestrowanych przez urządzenie EKG faktycznie może znaleźć swoje miejsce w dzisiejszej medycynie? Zapraszamy i zachęcamy do dyskusji w komentarzach lub w naszej grupie Zielone Dyskusje.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać