Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Wrocław: podszedł do policjantów i wręczył im marihuanę

wręczył im marihuanę

Na wrocławskich Krzykach 19-letni mieszkaniec miasta podszedł do policjantów i wręczył im marihuanę. Chłopak odpowie za wprowadzenie do obrotu środków odurzających.

Akcja miała miejsce około godziny 23:00 na jednym z blokowisk na Krzykach – jednej z dzielnic Wrocławia. Dwóch nieumundurowanych policjantów obserwowało narkotykową transakcję dwóch młodych mężczyzn. Po chwili zaczepił 19-latek, który rozglądając się nerwowo jednemu z nich wręczył zawiniątko z marihuaną. Jednak zamiast pieniędzy za towar, na jego rękach szybko pojawiły się kajdanki.

Jeden z nich po dokonanej wymianie szukał kolejnych potencjalnych kupców i padło na nieumundurowanych funkcjonariuszy

– mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak z KMW we Wrocławiu.

Chłopak nie zdawał sobie sprawy, że mężczyźni są funkcjonariuszami policji, którzy obserwowali jego działania związane z handlem środkami odurzającymi. Zatrzymano również inną osobę, która chwilę wcześniej nabyła marihuanę. U 19-letniego handlarza zabezpieczono również kilkaset porcji handlowych marihuany.

19-latek odpowie za posiadanie i wprowadzanie środków odurzających do obrotu. Za przedsiębiorcze podejście do życia grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, o jego losie zadecyduje sąd. Drugi zatrzymany mężczyzna (również 19-letni mieszkaniec Wrocławia) odpowie za posiadanie marihuany, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać