Świat Konopi Przemysłowych Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

Wprowadzenie do upraw konopnych outdoor – szkolenie online

Wprowadzenie do upraw konopnych

W najbliższą niedzielę odbędzie się szkolenie online: “Wprowadzenie do upraw konopnych” – outdoor. Organizatorem kursu jest fundacja Santa Herba, a samo szkolenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych uprawą konopi, przyszłych plantatorów, którzy chcą dobrze zaplanować oraz umiejętnie wdrożyć i sfinalizować cały proces wytwórczy od nasiona po wysokiej jakości produkt końcowy.

Wprowadzenie do upraw konopnych outdoor – szkolenie online

W trakcie szkolenia organizowanego przez fundację Santa Herba, każdy uczestnik będzie mógł zdobyć usystematyzowaną i praktyczną wiedzę o konopiach włóknistych. Podczas kursu, omówione zostaną główne elementy w uprawie konopi siewnych, które determinują najwyższą jakość surowca. Uczestnicy dowiedzą się jak sprawnie zaplanować i przeprowadzić cały proces uprawy od siewu po zbiory z korzyścią dla siebie, najbliższych i matki natury.

Na kursie poruszoną zostaną zagadnienia z różnych etapów uprawy konopnej:

● zdefiniowanie drogi konopnej;
● wybór nasion do siewu;
● przygotowanie gleby;
● główne czynniki warunkujące dobre i bezpieczne plony;
● przeciwdziałanie zmiennym warunkom pogody;
● odpowiednie zabiegi agrotechniczne po zbiorach;
● ekologia jako podstawa upraw konopnych;
● holistyczne podejście do konopi.

W całym procesie edukacji pragniemy przekazać najlepsze standardy bliskie człowiekowi i naturze. Każde szkolenie spełnia szereg wymagań i jest certyfikowane, a po ukończeniu naszych szkoleń uczestnicy otrzymują certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

-mówią organizatorzy.

Szkolenie poprowadzi wieloletni plantator, przetwórca, producent i konopny aktywista Mariusz Żak – Konopny Rzemieślnik. Dzięki jego ogromnej pasji do natury oraz wszechstronnemu działaniu na rzecz rozwoju polskiej branży konopnej, uczestnicy mogą liczyć na moc prawdziwie rzemieślniczej energii konopnej.

Wszystkie informacje oraz bilety na kurs znajdziecie T U T A J.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać