Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

W Kanadzie brakuje marihuany na dzień wprowadzenia legalizacji

kanadzie-brakuje-marihuany-na-dzien-wprowadzenia-legalizacji

W Kanadzie brakuje marihuany na dzień wprowadzenia legalizacji, który oficjalnie przypada na 17 października. Właśnie wtedy zostanie oficjalnie wprowadzone legalne prawo kanadyjskie dotyczące konopi indyjskich, a prawie 100 lat ustawodawstwa, które ma na celu powstrzymanie ludzi przed dostępem do marihuany zostanie obalone.

Wszystko brzmi bardzo Zielono, ale aż 70 procent osób próbujących uzyskać dostęp do konopi indyjskich nie będzie miało szczęścia, przynajmniej tak uważają badacze z University of Waterloo i C.D. Projekt Instytutu Howe.

Według badaczy, dostawcy będą w stanie zaspokoić jedynie od 30 do 60% zapotrzebowania na legalne konopie indyjskie przynajmniej przez rok czasu od wejścia w życie ustawy zezwalającej na legalne używanie konopi indyjskich, który przypada 17 października tego roku, czyli za dokładnie 2 dni.

Braki wynikają z faktu, że według naukowców legalna podaż konopi indyjskich w Kanadzie wyniesie około 210 ton, podczas gdy całkowite zapotrzebowanie w tym kraju wymagałoby około 610 ton.

Z tego powodu marihuana na czarnym rynku nie powinna zniknąć w najbliższym czasie. Oznacza to również, że rząd straci ogromne wpływy z podatków, które wciąż zostaną na czarnym rynku. Tylko ile? Przy standardowej cenie w wysokości 9CAD, naukowcy szacują, że jeśli ich prognozy dotyczące podaży i popytu są poprawne – rząd może stracić nawet 774 miliony dolarów pochodzących opodatkowanych konopi.

Jako jeden z naukowców z University of Waterloo, Anindya Sen, w wywiadzie dla Bloomberg zdradza, że przyczyną braku podaży jest głównie powolny proces licencjonowania producentów marihuany. Bardzo długo przeprowadzono również rządowe programy regulacyjne.

Aby wyciągnąć wnioski, naukowcy wykorzystali dane z Health Canada (w tym ilości zapasów dostarczone przez licencjonowanych producentów), dane szacunkowe ze statystyki prognozy popytu od parlamentarnego urzędnika ds. Budżetu. Przyjrzeli się nawet wcześniejszym tendencjom w USA, gdzie konopie indyjskie w większości stanów mają legalny status prawny, aby pomóc w dokładnym oszacowaniu.

Badacze proponują, aby tę lukę w dostawach można było zamknąć za pomocą przyspieszonych procesów licencjonowania, a nawet poprzez zalegalizowanie form marihuany, które obecnie nie są uwzględnione w prawie, takich jak artykuły spożywcze czy koncentraty konopne.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać