Świat Palaczy ZIELONE NEWSY

Wpływ palenia marihuany na płuca, a sposoby jej przyjmowania

Wpływ palenia marihuany na płuca a metody jej przyjmowania

Wpływ palenia marihuany na płuca może być różny, w zależności od sposoby jej przyjmowania. Osoby używające konopi powinny wiedzieć, w jaki sposób produkty, które tak uwielbiamy, wpływają na nasze zdrowie, dobre samopoczucie, w jaki sposób sprawiają nam przyjemność i jaka forma konsumpcji marihuany jest dla naszego zdrowia najbardziej przyjazna.

Wpływ palenia marihuany na płuca

Jeśli palisz lub w jakikolwiek inny sposób wdychasz marihuanę, powinieneś pomyśleć o zdrowiu swoich płuc. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym użytkownikiem i cieszysz się sporadycznym paleniem, czy robisz to często i dużo, bo to co wdychasz, ma wpływ na twoje płuca. Więc powinieneś wiedzieć, jaki naprawdę jest wpływ dymu z konopi na twoje płuca.

Jednak zrozumienie wpływu palenia trawki na zdrowie twoich płuc jest tylko częścią tego zagadnienia (A może dla ciebie, nawet nie najciekawszą częścią). Poznanie efektu, jaki wywołuje marihuana w kontekście płuc jest również niezbędne do zrozumienia pomysłów, które napędzają innowacje w branży konopi indyjskich. Nowe produkty, nowe technologie, nowe praktyki – wszystko to polega na udoskonalaniu i poprawianiu doświadczeń związanych z konopiami indyjskimi, niezależnie od tego, czy używasz ich do celów zdrowotnych, odnowy biologicznej, dla przyjemności czy do wszystkich powyższych.

Przyjrzyjmy się dostępnym informacjom na temat wpływu konopi na płuca, zaczerpniętych ze światowych badań. Poza podstawowymi aspektami „interakcji„ marihuany z płucami analizujemy również, w jaki sposób te interakcje zmieniają się w zależności od tego, jakiego produktu z marihuaną używasz – i jak te różnice napędzają innowacje.

Czym w ogóle są płuca?

Zaczniemy od najważniejszego elementu. Nie możesz poznać efektu konopi na płuca, nie wiedząc, co to jest płuco i jak działa, prawda?

Płuca są niesamowitymi organami. Podczas wdechu mięśnie wciągają powietrze do gardła i przez coraz bardziej zwężające się drogi oddechowe, kończąc w kanałach pęcherzykowych. W tych kanałach płuca wymieniają życiodajny tlen na toksyczny dwutlenek węgla.

Setki milionów mikroskopijnych pęcherzyków przepycha tlen do krwiobiegu i wyciąga CO2, który następnie wydychasz. Ta wymiana krwi – powietrza umożliwia wdychanej marihuanie na dostanie się do twojego systemu.

To niesamowite: gdybyś mógł połączyć wszystkie drogi oddechowe w płucach, tworząc tunel, przez który przejedziesz, zajęłoby ci więcej niż cały dzień, aby przejść od początku do końca ten tunel. To mnóstwo miejsca na konopny dym. Więc kiedy myślisz już o wpływie marihuany na płuca, pomyśl o całym swoim wewnętrznym tunelu.

Jaki wpływ mają różne metody dostarczania konopi do płuc?

Odpowiedź na to niezwykle ważne pytanie sprowadza się do rodzajów marihuany i produktów z niej wytworzonych, których dym wdychasz do swoich płuc. Czy to palisz suszone kwiaty, czy dabujesz koncentraty, czy też waporyzujesz swoje ziółko, to bez wątpienie powinieneś zagłębić się w temat wpływu sposobu konsumpcji na kondycję swoich płuc.

Palenie suszonych kwiatów

Zacznijmy od najpopularniejszej metody dostarczania konopi indyjskich: suszonych kwiatów. Możesz palić lub wciągać dym za pomocą tak zwanych vapów; każda metoda ma swój specyficzny wpływ na płuca. Wdychanie dymu konopi uderza w płuca z największą ilością szkodliwych substancji chemicznych. W porównaniu z innymi metodami inhalacji marihuany, jej suszone kwiaty to metoda, która dostarcza najwięcej zanieczyszczeń do płuc.

Gdy profesjonaliści mówią o dymie marihuany, często porównują to do dymu tytoniowego. W związku z tym badania wykazały, że dym ze spalonych kwiatów konopi zawiera wiele takich samych substancji smolistych i związków rakotwórczych jak dym tytoniowy. W niektórych przypadkach dym konopi ma nawet więcej czynników rakotwórczych niż dym tytoniowy. Ale ogólnie jest mniej toksyczny.

Waporyzacja może zmniejszyć narażenie płuc na działanie substancji smolistych powstałych w procesie spalania

Pojawienie się przenośnych urządzeń do wytwarzania marihuanowej pary sprawiło, że waporyzacja marihuany jest bardziej dostępne dla wielu użytkowników. To innowacja napędzana chęcią konsumowania konopi w zdrowszy i bezpieczniejszy sposób.

Wapowanie marihuany oznacza po prostu podgrzewanie pąków w niższej temperaturze, poniżej punktu spalania samej materii rośliny. Ponieważ pożądane związki w kwiatku sublimują się w parę w temperaturze poniżej temperatury spalania. Kannabinoidy i terpeny zostają uwolnione wraz z parą z materii roślinnej.

Para z waporyzatorów smakuje lepiej, jest mniej ostra niż dym i użytkownik po prostu czuje się zdrowiej. Niestety, nie ma wielu badań porównujących palenie z waporyzacją. Te nieliczne, które istnieją, wykazały, że waporyzacja w rzeczywistości wytwarza mniej szkodliwych produktów ubocznych. Okazuje się również, że temperatura ma tu ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wybór, które dają ci więcej tego, czego chcesz, a mniej tego, czego nie chcesz.

Wapowane koncentraty dbają o twoje płuca lepiej niż jakakolwiek inna metoda inhalacji

Choć brzmi to poważnie, to koncentraty są wytwarzane przez wydobywanie tylko pożądanych związków z konopi. Te olejki eteryczne są bardzo bogate w kannabinoidy, takie jak THC i CBD, a także aromatyczne terpeny. Nie obejmują one jednak nadmiaru materii roślinnej. Vaping ogrzewa twoje zioło w niższej temperaturze, więc wdychasz mniej spaloną roślinę zawierającą smoły i toksyczne chemikalia. Koncentraty Vaping pobierają tę substancję roślinną prawie całkowicie. Jednak nie wszystkie koncentraty są podobne. W jaki sposób są wytwarzane, robi ogromną różnicę pod względem wpływu konopi na płuca.

Olejki CO2

Dwutlenek węgla wydalany przez twoje płuca jest tym samym gazem, którego używa się do ekstrakcji bardzo ciekawych olejków, więc czego się obawiać?

olej co2, sposoby przyjmowania marihuany a wpływ na płuca

Kiedyś ludzie używali rozpuszczalników takich jak butan do ekstrakcji kannabinoidów roślinnych i terpenów. Jednak zapewnienie, że proces całkowicie usunął resztki rozpuszczalnika było zawsze, cóż, trudne. Dodatkowo ekstrakcja za pomocą butanu jest bardzo niebezpieczna jeśli nie zachowujemy szczególnych środków ostrożności.

Oleje CO2 lub oleje bez rozpuszczalnikowe są świetne, ponieważ nie wymagają dodatków, aby olej stał się wystarczająco gęsty dla większości waporyzatorów. Waporyzowanie koncentratów CO2 to jeden z najlepszych i najzdrowszych sposobów spożywania konopi indyjskich i dbania o zdrowie i kondycję swoich płuc.

W jaki sposób dokonuje się ekstrakcji za pomocą CO2 możecie przeczytać tutaj.

Oleje z dodatkami

W świecie olejów uzyskanie właściwej lepkości jest najważniejsze. W przeciwnym razie ich waporyzacja może być naprawdę frustrującym doświadczeniem.
Dodatki są wprowadzane do olejów z konopi i olejów haszowych, gdy są zbyt gęste, aby mogły prawidłowo odparowywać. Dodatki te są rozcieńczalnikami i już wywołały mnóstwo kontrowersji w Świecie Palaczy.

ekstrakty z marihuany, palenie marihuany a wpływ na płuca

Producenci mogą napełniać oleje rozcieńczalnikami, takimi jak glikol polietylenowy (PEG), glikol propylenowy (PG), gliceryna roślinna, a nawet olej kokosowy. Nie trzeba dodawać, że często konsument świadomie korzystający z tej rozrywki, stwierdza, że obecność tych dodatków jest nie do zniesienia. I na pewno wdychanie tych związków budzi wiele problemów zdrowotnych, szczególnie dla płuc.

Destylaty są najczystszą drogą do wdychania marihuany

Destylaty są ultra-rafinowanymi olejkami z konopi. I są czymś w rodzaju obosiecznego miecza, jeśli chodzi o ich wpływ na płuca. Zawierają czyste kannabinoidy i nie zawierają niczego innego.

W rezultacie są bardzo gęstymi olejami, dlatego często wymagają użycia rozcieńczalnika. Ale pod względem upewnienia się, że nic innego nie dostaje się do płuc, nic nie przebije destylatów.

To właśnie napędza kolejną innowację na rynku koncentratów: napary terpenowe. Te mieszane na zamówienie oleje mogą dać konsumentom możliwość zaparzenia czystych kannabinoidów paletą ulubionych szczepów.

Profesjonalne badania dotyczące związku między zdrowiem płuc a zażywaniem pochodnych konopi indyjskich są bardzo interesującym obszarem badań. A to dlatego, że to, co badacze mniej więcej zakładali o wpływie konopi na płuca, nie okazało się prawdą.

Rak i inne choroby płuc

Dym tytoniowy przyczynia się do wszelkiego rodzaju chorób płuc, od rozedmy po zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc. Wszyscy wiemy, że dym tytoniowy zwiększa ryzyko raka, zwłaszcza raka płuc i gardła. Tak więc, jak słusznie wysunięto hipotezę naukowców, dym marihuany powinien również przyczyniać się do chorób płuc. Ten dym powinien również powodować raka.

Ale po wielu badaniach na zwierzętach i ludziach pracownicy służby zdrowia mogą tylko powiedzieć stanowczo, że dym marihuany budzi obawy dotyczące ryzyka zachorowania na raka i choroby płuc, a nie, że zwiększa ryzyko. Na przykład naukowcy sądzili, jak sugerują niektóre badania, że palenie trawki spowodowałoby, że ludzie byliby bardziej podatni na infekcje płuc. Jednak rozległe badanie pacjentów z AIDS nie potwierdziło tego związku.

Naukowcy sądzili również, że palenie marihuany może powodować raka płuc. Ta kwestia pozostaje otwarta. Temat marihuany i raka jest zbyt ekspansywny, aby zagłębić się w szczegóły. Wystarczy powiedzieć, że najnowsze, dobrze kontrolowane i największe badania nie wykazały jednoznacznego związku między marihuaną, nawet z intensywnym stosowaniem, a rakiem płuc.

W rzeczywistości badania na zwierzętach wykazały potencjalne działanie przeciwnowotworowe THC, CBD i innych kannabinoidów. Naukowcy sądzą, że może to mieć coś wspólnego z tym, dlaczego palacze marihuany nie wykazują większego odsetka raka płuc niż osoby niepalące.

Czy palenie marihuany szkodzi płucom?

Dr Donald Tashkin jest jednym z czołowych naukowców badających wpływ marihuany na płuca. Studiuje tę sprawę od ponad trzech dekad. I wie, że regularne palenie trawki powoduje widoczne i mikroskopijne uszkodzenia dróg oddechowych płuc. W rzeczywistości wdychanie dymu jakiegokolwiek rodzaju, nawet gorącego powietrza, może powodować podrażnienie i zapalenie w płucach. Ludzie, którzy palą trawkę, nie są odporni na tego typu uszkodzenia.

Ale znowu, dobrze udokumentowane użycie konopi jako skutecznego leku przeciwzapalnego może być jednym z powodów, dla których zapalenie płuc nie jest szkodliwe dla palaczy.

Mamy dla Was jeszcze więcej dobrych wiadomości – Dr Tashkin uważa, że to uszkodzenie jest odwracalne, jeśli użytkownik przestanie palić marihuanę. Co więcej, uszkodzenie można zminimalizować za pomocą waporyzatora, szczególnie w przypadku koncentratów (patrz wyżej).

Czy dym marihuany rzeczywiście może mieć pozytywny wpływ na płuca?

Takie dane sugerują, że palenie marihuany może być korzystne dla płuc, biorąc pod uwagę efekty terapeutyczne.

Oprócz swoich właściwości przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych, kannabinoidy są silnymi przeciwutleniaczami. Oznacza to, że mogą chronić komórki w płucach, a przede wszystkim ich DNA przed uszkodzeniami powodowanymi przez czynniki rakotwórcze.

Wszystko, co możemy powiedzieć na pewno, to to, że marihuana nie uszkadza płuc ani nie szkodzi zdrowiu płuc. Jednak zakres tej szkody i czynniki, które mają na nią wpływ, nadal muszą zostać w dużej mierze dookreślone.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać