Świat Zielonych Wydarzeń i Eventów ZIELONE NEWSY

I Festiwal Terapii Konopnych na Plantacji w Kryształowicach już w ten weekend

Festiwal Terapii Konopnych

I Festiwal Terapii Konopnych na Plantacji w Kryształowicach już w ten weekend. Będzie to pierwsze takie wydarzenie w Polsce! Organizatorzy mają na celu przybliżenie terapii konopiami szerszej publiczności oraz pokazania działania konopi w zakresie najczęściej występujących chorób i dolegliwości. W trakcie wydarzenia odbędą sie panele, rozmowy z kompnymi ekspertami, a także będzi możliwość nabycia konopnych produktów. Jeżeli nie macie planów na najbliższy weekend to zapraszamy na wycieczkę do Kryształowic, gmina Sobótka na zDolym Śląsku.

I Festiwal Terapii Konopnych na Plantacji w Kryształowicach już w ten weekend.

Zaplanowany na najbliższy weekend I Festiwal Terapii Konopnych ma na celu przybliżenie szerokiej publiczności zagadnień terapii konopiami w zakresie najczęściej występujących chorób i dolegliwości. Będzie też okazją do przyjrzenia się aktualnym osiągnięciom i wiedzy praktycznej w stosowaniu konopi jako wsparcia leczenia i utrzymaniu zdrowia. Wszyscy występujący prelegenci są aktywnymi terapeutami z własnymi specjalnościami medycznymi i doświadczenie łączenia ich z konopiami. Oprócz prelekcji, przygotowaliśmy wiele możliwości zajęcie się swoim zdrowiem – degustacje, testowanie wyrobów z konopi oraz przyjazną przestrzeń dla osób, które chcą w zaciszu skonsultować swój stan zdrowia i możliwość jego zmiany.
Najważniejsze informacje:
-Przez 2 dni można testować konopie w postaci surowej, suszonej, przetworzonej, jedząc, pijąc, waporyzując.
-Będą także specjalne stanowiska gdzie można spróbować legalnych wyrobów konopnych: oleju i olejków, ziarna, suszu konopi o różnych walorach, oraz potraw z użyciem konopi. Wiele z tych wyrobów będzie można nabyć w promocyjnych cenach.
-Podczas trwania festiwalu będzie też możliwość odbycia indywidualnej konsultacji z terapeutą konopnym lub lekarzem, rozmowy wstępnej do terapii, oraz sprawdzenia przydatności wyrobów konopnych dla własnych potrzeb zdrowotnych.
-Możliwość zakupu wysokiej jakości wyrobów konopnych, w cenach prosto z plantacji, za które otrzymaliśmy godło Lokalnego Produktu oraz certyfikaty jakościowe. Wyroby, które będą prezentowane i można będzie nabyć w super cenach – wszystko z konopi: chleb, oleje, białko, błonnik, herbatki, napary do kąpieli, maści, peeling, olejki CBD i CBG, susz konopny w różnych rodzajach. Badania i certyfikaty produktów do wglądu na miejscu, a z niektórymi wyrobami możesz się zapoznać już poprzez stronę www.plantacja-konopi.pl (dla tych, którzy mają zbyt daleko aby przyjechać – prezent – zamawiając przez stronę wpisz słowo FESTIWAL w ostatnim kroku zamawiania i dostaniesz 9% rabatu, akcja ważna do końca września)
-Plantacyjna kuchnia zaserwuje ciepłe i zimne przekąski, ciasta, lemoniadę i herbatę konopną. Na miejscu możliwa konsumpcja potraw przygotowanych z udziałem konopi oraz skosztowania kuchni regionalnej z Mauritiusa. Wszystko wegeteriańskie. Będzie też Kawa z ekspresu.
Miejsce wydarzenia:
Gospodarstwo Rolno-Zielarskie, Plantacja Konopi i Pasieka. Adres: 55-050 Kryształowice, gmina Sobótka, dolnośląskie. W google Mapa wpisz: Plantacja Konopi Kryształowice i pokaże się pinezka. Na miejscu będą informacje gdzie postawić auto i pomocna obsługa.
Wstęp: symboliczne 10 PLN/osoba. Dzieci do lat 16, wstęp bezpłatny, tylko pod opieką rodziny. Organizatorzy proszą, aby nie przywozić psów.
 Program prelekcji i wykładów:
SOBOTA, 16 września
10.10 Otwarcie 🍀 festiwalu. Omówienie programu i ogłoszenie konkursów dla uczestników – Dariusz Młynarczyk, konopny terapeuta i plantator, właściciel Plantacji Konopi w Kryształowicach. https://www.facebook.com/plantacja.konopi
11.11 Terapie konopne w praktyce, czyli relacja terapeuta-lekarz-farmaceuta, co na receptę a co bez, i ile to kosztuje? – Dariusz Młynarczyk, terapeuta konopny i plantator. https://www.facebook.com/Dariusz.Konopny.Terapeuta
12.12 Skuteczność terapii konopnych w świetle badań naukowych i w tradycjach medycyny ludowej – prof. dr hab. Grzegorz Styczyński, konsultant naukowy HempPlant i CANNOVA.
13.13 Nowe odkrycia w stosowaniu konopi dla zdrowia. Panel dyskusyjny terapeutów konopnych – grupa prelegentów festiwalu.
14.14 Dotyk, który leczy. Refleksologia i zastosowanie w problemach zdrowotnych – Jolanta Wajer, refleksolog.
15.15 Konsultacje indywidualne dla zainteresowanych – zespół terapeutów konopnych (można w intymności spytać o swoje dolegliwości)
16.16 Konopie w łagodzeniu nerwic i stanów lękowych – Rafał Błażejewski, terapeuta konopny, fitoterapeuta, ratownik medyczny, właściciel Premicanna, grupa FB Zielone Terapie. https://www.facebook.com/groups/zieloneterapie/
17.17 Konopie i inne sekrety medycyny chińskiej. – Monika Grobelna, naturopata, doradca żywieniowy, terapeutka Tradycyjnej Chińskiej Medycyny, członek Polskiego Niezależnego Stowarzyszenia Lekarzy i Naukowców, właściciel DobroHerbaMed.
18.18 Wyniki konkursu i rozdanie nagród wśród uczestników
19.19 KONIEC 1-go dnia Festiwalu, podziękowanie i zamknięcie bram.
NIEDZIELA, 17 września
11.11 Konopne wsparcie przemian mentalnych, nie tylko dla „chorych” i „zdiagnozowanych”. Suplementacja. Przydatność konopi podczas własnej pracy ze zdrowiem. Żyj lekko. Stań w pełni mocy. – Monika i Maciej Strupińscy, terapeuci w „MoMa Życie w lekkości” doświadczeni w pracy holistycznej z podświadomością, świadomością i ciałem klienta procesu. https://www.facebook.com/profile.php?id=100088224221860
12.12 Skąd możemy czerpać energię i jak sobie radzić z przemęczeniem. Tajniki medycyny zintegrowanej. – Monika Grobelna, naturopata, doradca żywieniowy, terapeutka Tradycyjnej Chińskiej Medycyny, członek Polskiego Niezależnego Stowarzyszenia Lekarzy i Naukowców, właściciel DobroHerbaMed.
13.13 – Łączenie terapii konopnej z dietą, suplementacją i innymi sposobami dla utrzymaniu i powrotu do zdrowia – Justyna Gwoźdź, Terapie Holistyczne www.canna-diet.com
14.14 Kannabigerol „CBG”, praktyczne wskazówki do stosowania – Dariusz Młynarczyk, konopny terapeuta i plantator, właściciel Plantacji Konopi w Kryształowicach.
15.15 Dlaczego dietą skutecznie wzmocnisz układ nerwowy i jak to zrobić? – Zuzanna Rzepecka, mistrz naturopatii, konsultant Totalnej Biologii.
16.16 Homeopatia i konopie – Emilia Młynarczyk absolwentka 4-letniego kolegium homeopatycznego, Homeopathic College of East Anglia w Norwich, UK. Stosuje też terapie wywodzące się z systemu medycyny Ayurveda. Wiecej: www.facebook.com/harmonikaemiliamlynarczyk
17.17 Stosowanie konopi w onkologii – Rafał Błażejewski, terapeuta konopny, fitoterapeuta, ratownik medyczny, grupa FB Zielone Terapie, właściciel Premicanna.
18.18 – Wyniki konkursów i rozdanie nagród wśród uczestników.
19.19 KONIEC Festiwalu, podziękowania i zamknięcie bram.
Partnerzy merytoryczni festiwalu:
Konopna Klinika – przychodnia zdrowia o profilu konopnym, dostępna również on-line www.Konopnaclinica.pl
CANNOVA – marka wyrobów konopnych dostępnych w aptekach bez recepty.
Jeżeli potrzebujesz kontaktu z organizatorem, napisz:
I Festiwal Terapii Konopnych – krysztalowice@gmail.com

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać