Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Wielka Brytania: Minister spraw wewnętrznych chce zaostrzenia kar za marihuanę, w sprawie wypowiedział sie też premier

zaostrzenia kar za marihuanę

Wielka Brytania: Minister Spraw Wewnętrznych chce zaostrzenia kar za marihuanę, w sprawie wypowiedział sie premier. W ostatnich dniach serwisy informacyjne obiegła wiadomość, iż minister Suella Braverman jest przeciwnikiem dekryminalizacji konopi indyjskich oraz, że zapowiedziała zmianę klasyfikacji konopi na bardziej restrykcyjną, która zakłada nawet dożywocie za ich uprawę. Do doniesień odniósł się  brytyjski rząd. Oto więcej informacji.

Wielka Brytania: Minister Spraw Wewnętrznych chce zaostrzenia kar za marihuanę, w sprawie wypowiedział się premier.

Minister Spraw Wewnętrznych forsuje pomysł, aby zmienić klasyfikacje konopi indyjskich z narkotyku klasy B do klasy A gdzie znajdują się najniebezpieczniejsze substancje jak heroina.

Zmiana klasyfikacji powodowałaby, że maksymalna kara za posiadanie wzrosłaby z 5 do 7 lat pozbawienia wolności, natomiast maksymalna kara za produkcje i handel wzrosłaby z 14 lat do dożywotniego pozbawienia wolności!

Suella Braverman argumentuje swoje postulaty absurdalnymi obawami, iż konopie indyjskie to po pierwsze „brama” dla innych, tzw. cięższych używek, a także powodują różne schorzenia, w tym raka i psychozy.

The Times donosi, że Braverman jest ideologicznie przeciwna dekryminalizacji marihuany gdyż jej zdaniem wysyła to „kulturowy” sygnał, że używanie narkotyków jest akceptowalne. Osoba z bliskiego otoczenia pani minister powiedziało The Times, że  „Musimy straszyć ludzi”, i tylko o to w tym chodzi, a nie o realne zmiany.

Jednak z Downing Street 10 płyną informacje, że żadna zmiana klasyfikacji nie jest planowana.

 Nie ma planów zmiany przepisów dotyczących konopi.

-poinformował rzecznik premiera Wielkiej Brytanii.

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać