Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Prezydent Joe Biden ułaskawił wszystkich skazanych w USA za posiadanie marihuany na szczeblu federalnym

Biden ułaskawił wszystkich skazanych

Prezydent Joe Biden ułaskawił wszystkich skazanych w USA za posiadanie marihuany na szczeblu federalnym! Taka wiadomość obiegła wczoraj wszystkie media w stanach zjednoczonych. Na mocy prawa federalnego USA, prezydent postanowił unieważnić wszystkie wyroki skazujące za posiadanie ziela, które zapadły od lat siedemdziesiątych, kiedy wprowadzono obowiązujące do niedawna w całych stanach przepisy. Prezydent Biden wezwał też gubernatorów, aby poszli w jego ślady w kwestii obywateli skazanych za posiadanie na podstawie przepisów stanowych, których liczba jest znacznie wyższa niż tych z wyrokami federalnymi. Oto więcej informacji.

Prezydent Joe Biden ułaskawił wszystkich skazanych w USA za posiadanie marihuany na szczeblu federalnym

Prezydent Joe Biden ułaskawił wczoraj tysiące osób skazanych za posiadanie marihuany na mocy prawa federalnego. Prezydent USA powiedział także, że jego administracja oceni, czy konopie indyjskie powinny być prawnie kwalifikowane w taki sam sposób, co substancje, takie jak heroina czy kokaina.

Biden w swojej wypowiedzi podkreślił, że marihuana jest obecnie legalna w wielu stanach ameryki, a mimo to dochodzi to niepotrzebnych wg. prezydenta sytuacji takich jak problemy osób z wyrokami ze znalezieniem pracy czy wynajmem mieszkania.

Jak powiedziałem wcześniej, nikt nie powinien siedzieć w więzieniu tylko za używanie lub posiadanie marihuany.

Dziś podejmuję kroki, aby zakończyć nasze nieskuteczne podejście.

-napisał wczoraj na swoim koncie Twitter prezydent Biden.

Ułaskawienia dotyczą tylko osób z zarzutem posiadania i obejmują jedynie skazania federalne. Zdecydowanie więcej osób skazanych zostało na mocy prawa stanowego.

Dlatego prezydent Biden wezwał gubernatorów, aby dokonali ułaskawień na poziomie stanowym, zapowiedział też umożliwiające to przepisy federalne, z którymi teoretycznie powinny się zgadzać przepisy stanowe.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać