Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

Red White & Bloom kupuje szklarnię o powierzchni 3,6 miliona stóp kwadratowych w Illinois

Red White & Bloom (RWB) kupuje szklarnię o powierzchni 3,6 miliona stóp kwadratowych w Illinois. Firma z Michigan stara się stworzyć w hrabstwie Putnam największy na świecie zakład konopi premium.

Największy na świecie zakład konopi premium.

Firma zdradza, że planuje produkować konopie i produkty CBD. Szklarnia ColorPoint posiada licencję na uprawę konopi i licencję na przetwarzanie konopi od Illinois Department of Agriculture. RWB uruchomiło już podobną placówkę w Kanadzie.

Placówka zatrudnia obecnie 175 pełnoetatowych pracowników, a w szczycie sezonu nawet 400 osób. Brightfield Group z siedzibą w Chicago szacuje, że sam rynek konopi CBD może osiągnąć do 2022 roku zyski w wysokości 22 miliardów dolarów.

Departament Rolnictwa stanu Illinois rozpoczął przyjmowanie wniosków o wzrost i przetwarzanie konopi przemysłowych w dniu 30 kwietnia. 667 wniosków o uprawę konopi zostało już przedłożonych Departamentowi Rolnictwa Illinois, z czego 434 zostało zatwierdzonych. Zatwierdzono również 89 procesorów.

Illinois jest także w trakcie legalizacji marihuany w celach rekreacyjnych. Senat stanu Illinois przyjął w środę ustawę, która zalegalizowałaby posiadanie do 30 gramów kwiatów, pięć gramów koncentratu lub 500 miligramów THC w produkcie z domieszką konopi, dla mieszkańców Illinois w wieku 21 lat i starszych. Oczekuje się działań w sprawie ustawy w Izbie w tym tygodniu, a rząd J.B. Pritzker ma podpisać ustawę.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać