Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

Producent Marlboro inwestuje 1.8 mld dolarów w producenta marihuany – firmę Cronos

Producent Marlboro inwestuje 1.8 mld dolarów w producenta marihuany - firmę Cronos

Altria, producent Marlboro, inwestuje 1.8 mld dolarów w producenta marihuany – firmę Cronos. Holding ma nadzieję, że marihuana jest sposobem aby wyjść ze stagnacji spowodowanej regularnym spadkiem sprzedaży wyrobów tytoniowych.

Inwestycja w marihuanę sposobem na kryzys

Gigant tytoniowy Altira zainwestuje w kanadyjską firmę Cronos Group 1,8 mld USD nabywając 45% udziałów w spółce. Umowa daje Altrii możliwość zwiększenia swojego udziału do 55% w ciągu najbliższych pięciu lat.
Raport ws. Altria-Cronos pojawił się na początku tego tygodnia. Decyzja Altrii o inwestycji w Cronos pokazuje, że holding poważnie myśli o inwestowaniu w marihuanę jako nowy obszar rozwoju, ponieważ sprzedaż papierosów maleje.

W tym roku akcje Altria spadły o prawie 25%, a firma spodziewa się wzrostu przychodów o zaledwie 1% w tym jak i w przyszłym roku.

Inwestowanie w Cronos Group jako naszego wyłącznego partnera w rozwijającym się rynku legalnej marihuany stanowi nową, ekscytującą szansę dla Altria

-powiedział powiedział w oświadczeniu Howard Willard, CEO Altria.

Akcje Altria (MO) wzrosły w piątek o 2%, podczas gdy Cronos (CRON) zyskał ponad 30%.

Altria jest idealnym partnerem dla Cronos Group, zapewniając zasoby i wiedzę niezbędną do znacznego przyspieszenia naszego strategicznego rozwoju

– powiedział CEO Cronos Mike Gorenstein w oświadczeniu.

Gorenstein dodał, że Cronos wykorzysta inwestycje z Altria, aby rozszerzyć swoją dystrybucję i infrastrukturę na całym świecie, a także zwiększyć inwestycje w badania i rozwój nowych marek i produktów.
Cronos oraz inne firmy z sektora konopnego znalazły się w centrum uwagi po legalizacji marihuany rekreacyjnej w Kanadzie oraz postępującej na kolejne stany legalizacji w USA.
A teraz dzięki demokratom Kongres może ostatecznie uchwalić projekt nowej ustawy rolnej, który pozwoliłby legalnie uprawiać konopie i potencjalnie otworzyć drzwi dla większej liczby produktów zawierających CBD.

Wiele firm produkujących narkotyki takie jak napoje alkoholowe czy tytoń może postawić na konopie indyjskie. Jako konopni aktywiści mówimy od lat o tym, że ten proces zacznie się natychmiast jak tylko zmieni się prawo dot. konopi i staną się one w pełni legalne.
Kanadyjska firma Canopy Growth zajmująca się marihuaną już otrzymała wielomiliardową inwestycję od właściciela Corona Constellation Brands.
Mówi się od jakiegos czasu, że Coca-Cola  rozważa inwestycję w kanadyjską firmę Aurora.  Jednak niedawno szef Coca-Coli powiedział, że firma nie planuje napojów z zawartością konopi (chodziło o napoje z CBD). Rozmowy zakończyły się w październiku, jednak na dziś dzień nie jest pewne czy producent tego znanego napoju ostatecznie zdecyduje się na produkcje napojów z CBD, naszym zdaniem to kwestia czasu kiedy to nastąpi
Konkurencyjna Pepsi też nie wyklucza inwestycji w rynek konopny. Jeden z jej szefów Hugh Johnston, zapytany o inwestycję w rynek konopny, powiedział analitykom, że przyglądają się nowej branży i niczego nie wykluczają.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać