Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Obywatele Nowej Zelandii popierają legalizację, premier zapowiada referendum

Obywatele Nowej Zelandii popierają legalizację

Jak czytamy w opublikowanym niedawno sondażu, około 76% obywateli Nowej Zelandii popiera legalizację konopi indyjskich. W ankiecie przeprowadzonej przez Uniwersytet Masseya, udział wzięło 6300 osób, które zostały poproszone o opinie na temat zażywania konopi indyjskich oraz ich pochodnych. Po raz pierwszy, po za pytaniami czy jesteś za czy przeciw zakazowi, zapytano obywateli jaki rodzaj regulacji powinien zastosować rząd Nowej Zelandii.

Nowozelandczycy chcą zmian

Wyniki badania są zdecydowanie na korzyść legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych w Nowej Zelandii. 27% respondentów opowiedziało się za systemem „grow your own”, w którym obywatele mogliby uprawiać cannabis na własny użytek bez możliwości sprzedaży, podczas gdy 21% powiedziało, że powinno się je sprzedawać tak jak alkohol. Inne mniej popularne opcje obejmowały sprzedaż marihuany przez państwo lub brak regulacji w ogóle. 19% pytanych stwierdziło, że chce zakazu.

Referendum

Premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern zapowiedziała, że do końca 2020 r. Odbędzie się referendum. W roku poprzednim o takim referendum mówiła partia Zielonych również podając datę 2020.

Nowozelandczycy chcą legalizacji, jedyne nad czym będą teraz debatować do jaką przyjmie ona formę.

Na chwile obecną, na podstawie ustawy o nadużywaniu narkotyków z roku 1975, posiadanie każdej ilości zakazanych substancji jest penalizowane. Marihuana jest czwartą najczęściej stosowaną używka po alkoholu, tytoniu i kawie oraz najczęściej używaną substancja z listy środków zakazanych.

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać