Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Uchylono immunitet prokuratorowi, który częstował znajomych ciastkami z ziołem podczas jednego ze szkoleń.

uchylono immunitet prokuratorowi

W Zgorzelcu uchylono immunitet prokuratorowi, który podczas jednego ze służbowych szkoleń, częstował ciastkami z ziołem. Izba Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego uznała, iż umyślne podanie poszkodowanej ciasteczek z marihuaną w czasie szkolenia zawodowego prokuratorów jest czynem o dużej szkodliwości społecznej, za który należy prokuratorowi cofnąć immunitet i postawić go przed sądem. Inny prokurator został zawieszony też za zioło. Oto więcej informacji.

Uchylono immunitet prokuratorowi, który częstował znajomych ciastkami z ziołem podczas jednego ze szkoleń.

Zgorzelecki prokurator Piotr P. w sierpniu 2021 r. podczas szkolenia zawodowego w Lublinie, które było orgaznizowane przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury, w pokoju hotelowym poczęstował koleżankę z pracy ciastkami z marihuaną. Według swoich kolegów po fachu, naraził w ten sposób Barbarę D. na poważny uszczerbek na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Dowodami w sprawie są zeznania Barbary D. oraz dokumentacja medyczna, wskazującą, że w moczu i we krwi znajdowały się kannabinoidy. Ponadto monitoring hotelu potwierdza przebieg zdarzeń opisany przez poszkodowaną. Zeznała ona, że tego dnia zażyła jedynie leki przypisane przez lekarza, a o składzie ciasteczek nie miała pojęcia.

O ten sam czyn został również oskarżony inny prokurator, Bartosz F. , który 21 marca został zawieszony w czynnościach służbowych.

Na posiedzeniu 9 maja 2023 . Izba Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego w jednoosobowym składzie sędziego Marka Siwka podjęła uchwałę o uchyleniu immunitetu Piotrowi P. Wnioskowała o to prokuratura okręgowa.

„Wniosek prokuratora okręgowego jest zasadny, gdyż prawdopodobieństwo popełnienia przez Piotra P. przestępstwa jest duże. Nie ma wątpliwości, że substancja podana poszkodowanej to było ziele konopi. Wskazywały na to objawy poszkodowanej, SMS, jak i  analizy chemiczne ekspertów. Nie zachodzą  tu okoliczności  wyłączające bezprawność czynu, który był szkodliwy społecznie.”

– wyjaśniał sędzia Siwek

Obecnie prokurator Piotr P. czeka na akt oskarżenia po czym stanie przed sądem.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać