Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

Top 5 odmian outdoor dla początkujących

outdoor dla początkujących

Nie każdy szczep konopi nadaje się do uprawy pod słońcem, a z odmian dedykowanych do upraw na zewnątrz nie każda będzie odpowiednim wyborem dla początkującego ogrodnika. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie top 5 odmian outdoor dla początkujących. Mówimy też jakich odmian nie ma sensu uprawiać w środkowej europie oraz dlaczego.

Przy wyborze genetyki pod słońce środkowej europy należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Konopie to rośliny dnia krótkiego, oznacza to, że swoje kwitnienie zaczynają, gdy noc jest wystarczająco długa.  Dlatego Większość odmian rozpocznie kwitnienie w podobnym okresie (nie dotyczy automatów). Natomiast odmiany różnią się pod względem tego, jak dużo czasu potrzebują aby uformować kwiaty. Niektóre zrobią to w 7 tygodni, a inne (głównie sativy) potrzebują nawet do 14 tygodni. Jeżeli posadzisz odmianę typu haze (sativa), która potrzebuje kilkunastu tygodni kwitnienia, nie ma szans na dobry plon. Przede wszystkim dlatego, że najważniejszy etap formowania kwiatów odbywał się będzie w październiku i listopadzie, gdy najzwyczajniej warunki już na to nie pozwolą (jakość światła, temperatura, opady, jesień panie).

Świetnie sprawdzają się odmiany typu FAST, o których ostatnio pisaliśmy. Są to rośliny fotoperiodyczne czyli zakwitające w zależności od długości nocy, jednak dzięki domieszce genów ruderalis kwitną znacznie szybciej co pozwala na formowania kwiatów w trakcie najlepszych warunków i najlepszego słońca. Odmiany typu FAST są świetnym wyborem dla początkujących ogrodników.

Początkujących ogrodników zapraszamy do artykułu JAK UPRAWIAĆ OUTDOOR

Top 5 odmian outdoor dla początkujących

1 – Passion #1

outdoor dla początkującychPassion #1  to absolutny klasyk wśród klasyków, jest to odmiana autorstwa Dutch Passion, którą polecamy każdemu growerowi, który lubuje się w uprawie pod chmurką. Jest łatwa w uprawie. Doskonale radzi sobie w naszym klimacie. 100% indica o długich pąkach o stężeniu THC na poziomie 15-18% dających przyzwoity plon. Passion pachnie cytrusami, uprawiany organicznie pachnie intensywnie i bardzo rześko. Dobrze reaguje na trening i przycinanie. Gotowa do zbiorów w pierwszej połowie października.

2 – Frisian Dew

outdoor dla początkujących Frisian Dew to niesamowita roślina, dająca fioletowe i bardzo zbite kwiaty, które mają sporą masę. Jest niesamowicie odporna na pleśń. Jest ona skrzyżowaniem żeńskiej Super Skunk z męskim osobnikiem Purple Star, wyselekcjonowanym na przestrzeni 3 lat. Dutch Passion, którzy stworzyli Frisian Dew utrzymują, że jest to ich najlepsza roślina pod chmurkę z ostatnich 20 lat. Ta w połowie indika i w połowie sativa to pozycja obowiązkowa dla każdego początkującego i nie tylko.

3 – Early Skunk x Northern Lights

outdoor dla początkujących Early Skunk x Northern Lights to hybryda z dominacją indiki, dająca bardzo przyzwoity plon jednocześnie nie wymagająca zbyt wiele od ogrodnika. Geny Early Skunk odpowiadają m.in. za szybkie kwitnienie, a domieszka Northern Lights sprawia, że jakość uzyskanego suszu jest bardzo przyzwoita. Roślina pod koniec wrześni wynagradza ciężkimi topami oblanymi żywicą. Ma słodki, skuknkowy zapach.

4 – Critical F1 Fast Version

Critical F1 Fast Version to odmiana typu Fast (półautomat) stworzony przez załogę Pan Pestka Crew z myślą o uprawie zewnętrznej w środkowej europie. Piękny cytrusowy aromat, duże topy, łatwość uprawy i mega pozytywne działanie – tak pokrótce można opisać Critical F1 Fast Version. Zakochasz się w tej odmianie i z pewnością będziesz do niej wracał.

5 – Early Skunk x C99

Early Skunk x C99  to krzyżówka idealnie nadającego się na warunki środkowej europy Early Skunka z genami Cinderella 99. Ten pierwszy odpowiada za stosunkowo szybkie kwitnienie, natomiast Cinderella odpowiada za zapach i moc.  Ta krzyżówka daje przyzwoity plon o owocowo słodkim zapachu z nutami skunka. Jest łatwa w uprawie a szybkie kwitnienie pozwala uzyskać duże zbite kwiaty oblane sporą ilością żywicy. Kolejna świetna pozycja, która powstała dzięki chłopakom z Pan Pestka Crew.

Tekst ma charakter informacyjno-edukacyjny i przeznaczony jest dla polskojęzycznych obywateli Europy. Przypominamy, że uprawa konopi innych niż włókniste na terenie Polski jest zabroniona i do niej nie zachęcamy.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać