Świat Medycznej Marihuany Świat Ogrodników Świat Zielonych Wydarzeń i Eventów ZIELONE NEWSY

Strefa uprawowa oraz strefa edukacyjna podczas zaczynających sie jutro targów WeedFest Warszawa 2023

Strefa uprawowa oraz strefa edukacyjna podczas zaczynających sie jutro targów WeedFest Warszawa 2023 zapowiadają sie niesamowicie merytorycznie, treściwie i bardzo ciekawie. Strefa uprawowa „GrowerZone” w zeszłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem dlatego podczas tegorocznej edycji zostanie rozbudowana o nowe tematy, będzie sporo o nowych technologiach oświetlania roślin uprawianych indoor. Natomiast strefa edukacyjna to dwa dni wypełnione wykładami i panelami, których sporo będzie dotyczyło wpływu konopi na zdrowie, ale oczywiście będą tez inne tematy np. dotyczące konopi w dietetyce. Oto więcej informacji.

Strefa uprawowa oraz strefa edukacyjna podczas zaczynających sie jutro targów WeedFest Warszawa 2023

Strefa uprawowa na WeedFest miała swoją premierę w zeszłym roku i z miejsca okazała sie strzałem w dziesiątkę. Część osób obecnych na poprzedniej edycji WeedFest była tam właśnie ze względu na szkolenia uprawowe.

W tym roku na strefie uprawowej będzie możliwość zdobycia ogromu wiedzy z zakresu nowych technologii oświetlania roślin – LED. Na strefie uprawowej pojawią się przedstawiciele polskich firm produkujących nowoczesne oświetlenie dla roślin szybkorosnących – Bilberry oraz Prefand Led), którzy opowiedzą o najnowszych technologiach pomagających uprawiać najlepsze rośliny jednocześnie oszczędzając przy tym energię.

Będzie też wprowadzenie do uprawy indoor oraz outdoor czyli wszystko co powinno sie wiedzieć zabierając sie za uprawę.

oto rozkład jazdy na strefie uprawowej podczas WeedFest Warszawa 2023:

Sobota:

12.00 – Podstawy oraz wprowadzenie do uprawy indoor

14.00 – Wpływ i znaczenie widma światła dla roślin, prowadzi Krzysztof Dobrynin z Billbery

16.00 – Stara i nowa szkoła uprawy zioła czyli oświetlenie HPS vs LED

17.00  „Modulacja światła – czyli nowe, ekologiczne technologie oświetlania roślin”, Daniel Rzepka (PERFAND LED)

Niedziela:

12.00 – podstawy uprawy konopi na zewnątrz (outdoor)

13.00  „Na co zwracać uwagę dobierając energooszczędne oświetlenie do uprawy roślin”, Mateusz Krain (Bilberry)

14.00 – Organiczna czy mineralna – jaki rodzaj nawożenia wybrać dla swojej uprawy

15.00 – Uprawa konopi: najczęstsze mity i błędy

Jak sami widzicie – będzie epicko i niesamowicie edukacyjnie, takiej wiedzy, bezpośrednio od wieloletnich praktyków, nie zdobędziecie nigdzie indziej. A to wszystko całkowicie bezpłatnie, pomijając dyszkę za bilet wstępu na całe targi.

WeedFest Warszawa

Strefa Edukacyjna podczas WeedFest Warszawa 2023

Oczywiście jak podczas każdej edycji WeedFest i tym razem nie zabraknie strefy edukacyjnej EduZone, na której eksperci w swoich dziedzinach będą prowadzić wykłady i panele dyskusyjne.

W tym roku organizatorzy stawiają na edukację pod kątem medycznych właściwości marihuany, konopi i kannabinoidów.  Ale oczywiście będa także inne tematy. Oto czego możecie sie spodziewać na strefie edukacyjnej EduZone podczas WeedFest Warszawa 2023:

Prowadzący Strefę Edukacyjną WeedFest EduZone będzie Maciej Pawłowski (Konopna Wioska, Medycyna CBD)

Sobota 27.05:
11.00 – otwarcie strefy Edukacyjnej, „Podsumowanie obecnej sytuacji konopnej, co zmieniło sie w ostatnim roku w Polsce, Europie i na świecie”, Michał Witczak, Maciej Pawłowski, Paweł „Teone” Leśniański

11.30 – „Działania niepożądane w trakcie terapii cannabis; możliwe metody zapobiegania”, Dr n.med. Sebastian Marciniak

12.30 – „Konopie w praktyce dbania o zdrowie”, mgr farm. Daniel Rzepka

13.30 – „Niezwykłe synergie kannabinoidów i innych substancji pochodzenia naturalnego”, mgr inż. Krzysztof Jodłowski, naturopata

14.15 – „Jak postępować oraz czego nie robić podczas ujawnienia przez policję suszu medycznej marihuany u pacjenta”, Adwokat Liliana Wiech, Maciej Pawłowski

15.00 – „Marketing w branży konopi”, Adi Lewandowski, Grzegorz „Mops” Klepaczka, Mikołaj Rusin, Paweł „Teone” Leśniański.

16.00 „Konopie, a proces starzenia” mgr Jolanta Różycka

17.00 „Konopie w naszym życiu – pasja, zawód i droga życiowa”, Adi Lewandowski, Dariusz Młynarczyk, Paweł „Teone” Leśniański, mgr
farm. Bartłomiej Zalewa)

18.00 „Marihuana rekreacyjna oraz marihuana medyczna – dokąd zmierza europejskie oraz polskie prawodawstwo (Andrzej Dołecki, Maciej Pawłowski)

NIEDZIELA 28.05:

12.00 – „Dlaczego Konopie okazują się skuteczną terapią w leczeniu ENDOMETRIOZY”, Kamila Dragan

13.00 – „Receptura apteczna z wykorzystaniem Cannabis Flos (medyczna marihuana)”, mgr farm. Bartłomiej Zalewa (Konopny Farmaceuta)

14.00 – „Konopie w dietetyce”, Gosia Szakuła (Smiling Spoon)

15.00 – Prezentacja platformy Online dla pacjentów, lekarzy i farmaceutów – BudCare

Sponsorami i partnerami strefy edukacyjnej podczas WeedFest Warszawa 2023 są Hemp PLant, Konopna Clinica oraz WeedNews.pl

Pokazy Kulinarne podczas WeedFest Warszawa 2023

Już w sobotę Gosia Szakuła znana jako Smiling Spoon o godzinie 14.00 poprowadzi dla Was pokazy kulinarne, podczas których zaprezentuje na żywo jak wykonać konopne infuzje, a każe takie takie potrawy jak:

– zielone smoothie z białkiem konopnym
– pesto z nasion konopi serwowane na waflu ryżowym
– placuszki (Pancakes) proteinowe z nasionami niełuskanymi konopi serwowane z konfiturą

Gosia Szakuła jest autorką książki „Konopie i marihuana w kuchni, która zawiera 30 autorskich przepisów na potrawy z THC oraz 30 na potrawy z CBD. Gosia jest utalentowaną pasjonatką, a tym co wyprawia w kuchni dzieli się w swojej książce, a także na swoich kanałach mediów społecznościowych, które warto sprawdzić jeśli jeszcze tego się nie zrobiło. Będzie smakowicie, a każdy kto przyjdzie na pokaz będzie mógł także skosztować tego co Gocha przygotuje.

Oprócz tego wszystkiego w niedziele jak co roku wybierzemy Miss oraz Mistera WeedFest 2023!

W tym rku odbędzie się także pierwszy The Hemp Cup w ramach WeedFest 2023. Plebiscyt polega na wyłonieniu najlepszego suszu konopnego spośród zgłoszonych. przyznanie zostanie tytuł jury  oraz nagroda publiczności. Wszelkie info o The Hemp Cup znajdziesz T U T A J

Oczywiście jak co roku będzie też strefa relaksu, dobre jedzonko i masa pozytywnej, zielonej energii.

Więcej na temat wydarzeń w ramach rozpoczynających sie jutro targów znajdziesz T U T A J, a trochę tego jest co nas bardzo cieszy.

Do zobaczenia na miejscu, a wszelkie szczegóły znajdziesz na stronie wydarzenia o T U T A J

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać