Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Kaczy Proceder zatrzymany przez CBŚP w ramach akcji „Air Gandzia” pod zarzutem przemytu 5 ton zioła

Kaczy Proceder zatrzymany

Były członek Molesty, Kaczy Proceder został zatrzymany przez CBŚP oraz Straż Graniczną w ramach akcji „Air Gandzia”. Wraz z nim służby zatrzymały kilka innych osób, wszyscy są oskarżeni o przemyt sporych ilości marihuany oraz haszyszu, który odbywał się drogą powietrzną w specjalnie zakupionej do tego celu awionetce. Oto więcej informacji.

Kaczy Proceder zatrzymany przez CBŚP w ramach akcji „Air Gandzia” pod zarzut przemytu 5 ton zioła

Zatrzymanie było efektem śledztwa zachodniopomorskiej Prokuratury Krajowej w sprawie grupy, której członkowie przemycili do Polski ponad pięć ton marihuany i haszyszu oraz pół tony kokainy. Wykorzystywali do tego zakupioną w tym celu awionetkę. Z grupą tą związani byli m.in. chuligani z Warszawy, Śląska i Rzeszowa, a także członkowie motocyklowego gangu Hells Angels.

„Wśród zatrzymanych jest m.in. Marek A. ps. „Kaczy”, Łukasz P. ps. „Skała”, Adam Z. ps. „Łysy” oraz Michał B. „Prokurator ze Szczecińskiej prokuratury przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków”

– poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie.

Zatrzymania w ramach akcji „Air Gandzia” nie tylko na terenie Polski.

„W Hiszpanii funkcjonariusze Policia Nacional i Guarda Civil przy wsparciu policjantów CBŚP i SG zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych europejskimi nakazami aresztowania wydanymi na wniosek zachodniopomorskiego pionu PZ Prokuratury Krajowej. W trakcie czynności zabezpieczono karabinek AK-47. Na lotnisku we Frankfurcie nad Menem policjanci zatrzymali tuż przed odlotem do Kolumbii Michała B. – również poszukiwanego na podstawie ENA. Wobec osób zatrzymanych w Hiszpanii i Niemczech wdrożono już procedurę wydania ich do Polski”

-poinformował prok. Karol Borchólski z zespołu prasowego Prokuratury Krajowej.

Śledczy z zachodniopomorskich „pezetów” i CBŚP pracują nad sprawą od ponad dwóch lat. Sprawę nazwano m.in. „Air Gandzia” ze względu na środek transportu używany do przemytu.

Grupa wybrała rzadko spotykany u nas sposób przerzutu marihuany robiąc to awionetką, którą za 200 tys. euro kupiono na Ukrainie i w częściach przywieziono do kraju.

Pomógł w tym zawodowy pilot, który miał też ustalać niewielkie lotniska w kraju i Europie Zachodniej, na których można było lądować bez wzbudzania wzbudzania niczyjego niepokoju.

Lot na trasie Polska-Niemcy-Francja-Hiszpania zajmował kilka dni. Jednorazowo do samolotu ładowano ok 70-90 kg marihuany. Co ciekawe, jeden z członków gangu odnowił dla potrzeb przemytniczych operacji swoją licencję pilota.

Jakiś czas temu na lotnisku w Zielonej Górze służby zatrzymały kilku mężczyzn, którzy przylecieli awionetką z 73 kg marihuany na pokładzie. Za organizację przemytu mieli odpowiadać członkowie polskiego oddziału gangu motocyklowego Hells Angles.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać