Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

Snoop Dogg inwestuje 10 milionów dolarów w badania nad medyczną marihuaną

snoop dogg inwestuje w marihuane 10 milionów dolarów

Snoop Dogg inwestuje 10 milionów dolarów w badania nad medyczną marihuaną. Założona w 2017 r. Firma Oxford Cannabinoid Technologies właśnie zakończyła zbiórkę pieniędzy o wartości 10 milionów USD, aby wesprzeć badania nad medycznymi właściwościami konopi indyjskich.

Firma zajmująca się badaniami nad marihuaną medyczną w Wielkiej Brytanii otrzymuje 10 mln USD inwestycji od Snoop Dogga i giganta nikotynowego.

Oxford Cannabinoid Technologies to brytyjska firma biotechnologiczna specjalizująca się w prowadzeniu badań nad medycznymi zastosowaniami marihuany. W ubiegłym tygodniu OCT zamknęło serię zbiórek funduszy w celu pozyskania kapitału na partnerstwo badawcze i laboratorium w Europie.

Snoop Dogg inwestuje 10 milionów dolarów w badania nad medyczną marihuaną

Dzisiaj Snoop Dogg to więcej niż ikona kultury konopi. Jest on także, dzięki Casa Verde Capital, znacznym graczem w międzynarodowym przemyśle marihuany. Casa Verde jest spółką typu venture capital należącą do Snoopa. W czwartek ogłosił inwestycję wartą 10 milionów dolarów w młodej firmie zajmującej się badaniami nad marihuaną medyczną w Wielkiej Brytanii.

„W sumie, to jestem biznesmanem” – Snoop Dogg

Casa Verde firma kapitałowa Snoop Dogga dokonała jednej z największych inwestycji, obok Imperial Brands Ventures Ltd. Imperial Brands jest globalnym gigantem branży tytoniowej i współpracuje z Snoop Doggiem, aby zainwestować w Oxford Cannabinoid Technologies. Imperial jest właścicielem głównych marek tytoniowych, takich jak Kool, Salem i Winston. Ale ostatnio firma pozycjonuje się, aby dokonać wielkich ruchów w kierunku konopi indyjskich. W ubiegłym roku Imperial dodał do zarządu kanadyjskiego konsula, Simona Langeliera. Imperial wprowadził także do swojej oferty farmaceutyki, waporyzatory i inne produkty konsumenckie.

Firma Snoop Dogga Casa Verde wysoko stawia na badania nad konopiami

W odróżnieniu od Imperial, firma Casa Verde koncentruje się wyłącznie na branży konopi indyjskich. Casa Verde inwestuje w „pomocniczy” przemysł konopi indyjskich. Firmy pomocnicze nie „dotykają konopii”, ale wspierają ekspansję branży. Należą do nich firmy zajmujące się zdrowiem, usługi finansowe, media i technologie laboratoryjne.

Inwestycje Casa Verde w Oksford Cannabinoid Technologies stanowią znaczący krok dla firm kapitałowych. Inwestycje te wskazują także na wiarę Casa Verde w młode przedsiębiorstwa biofarmaceutyczne produkujące konopie indyjskie. Oxford Cannabinoid Technologies utworzył sklep w 2017 r., A Casa Verde od tamtej pory ściśle śledzi jego działania. W rzeczywistości, partner zarządzający Casa Verde, Karan Wadhera, doskonale zna przewodniczącego Oxford Cannabinoid Technologies i uważa, że firma przyjęła doskonałe, naukowe podejście do badania kannabinoidów i postępu w medycynie.

Cykl inwestycji będzie wspierał badania przeprowadzone przez Oxford Cannabinoid Technologies nad terapią kanabinoidami dla kilku obszarów o wysokim popycie. Leczenie bólu i stanów zapalnych, leczenie raka i leczenie chorób przewodu pokarmowego są najważniejszymi priorytetami firmy.

Snoop Dogg nie jest jedyną gwiazdą, która wspiera Oxford Cannabinoid Technologies

Oprócz Snoop Dogga, Oxford Cannabinoid Technologies uzyskał wsparcie od innej gwiazdy, Patricka Stewarta. Brytyjski aktor, prawdopodobnie najlepiej znany ze swojej roli kapitana Jeana-Luca Picarda w „Star Trek”, jest również pacjentem leczącym się przy pomocy medycznej marihuany. Stewart stosuje konopie indyjskie w leczeniu zapalenia stawów.

W ubiegłym tygodniu Stewart został nowym Patronem Oxford Cannabinoid Technologies i dołączy on do rady doradczej firmy. Oxford Cannabinoid Technologies rekrutuje obecnie naukowców i decydentów z całego świata, aby wypełnić swoją radę doradczą.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać