Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Nowy Meksyk: Legalna marihuana ma pomóc odbudować gospodarkę

Legalna marihuana

Gubernator Nowego Meksyku oświadczyła, że legalna marihuana rekreacyjna jest jej priorytetem w odbudowie gospodarki po kryzysie związanym z COVID-19. Ma to pomóc zdywersyfikować wpływy do budżetu oraz stworzyć wiele nowych możliwości jak np. miejsca pracy.

Legalna marihuana jako sposób na ratowanie do budżetu

Gubernator Nowego Meksyku, Michelle Lujan Grisham, przedstawiła w zeszłym tygodniu swój plan zalegalizowania konopi indyjskich do celów rekreacyjnych. Wszystko miało miejsce na transmitowanej na żywo konferencji, która dotyczyła odbudowy gospodarki po kryzysie związanym z koronawirusem.

Pani gubernator zapytana przez jednego z dziennikarzy o to, czy temat będzie poddany pod głosowanie podczas nadchodzącej sesji władz stanowych odparła, że ​​gdyby Nowy Meksyk uchwalił ustawę przed pandemią COVID-19, nie trzeba by teraz likwidować niektórych programów finansowanych z podatków, takie jak programy wspierające szkolnictwo czy programy edukacyjne.

Prognozy przewidują, że wpływy budżetowe z legalnej marihuany sięgną prawie 100 milionów dolarów. Jeśli chcemy utrzymać wsparcie gospodarcze i ulgi ekonomiczne, musimy wykorzystać każdą ekonomiczną ideę. Chcę również zauważyć, że zdecydowana większość mieszkańców Nowej Meksyku popiera rekreacyjne używanie marihuany.

-mówiła podczas konferencji Grisham

Dodała też, że ustawa legalizująca konopie indyjskie musi zostać zatwierdzona, aby zdywersyfikować gospodarkę. Legalna marihuana ma być stałym i przewidywalnym źródłem przychodów budżetowych dla gospodarki, która dramatycznie ucierpiała przez obecny kryzys.

Nowe wpływy, nowe miejsca pracy

Władze prognozują również, że zmiana prawa pozwoliłaby utworzyć 11 000 nowych miejsc pracy. Jest to o tyle istotne, że kryzys to również bezrobocie, które w stanie Nowy Meksyk wzrosło z 5. proc. pod koniec ubiegłego roku do przeszło 11. proc. w kwietniu br.

Oczywiście legalizacja marihuany nie rozwiąże wszystkich problemów ekonomicznych stanu, którego gospodarka zależy przede wszystkim od przemysłu naftowego i gazowego. Jednak przemysł paliwowy jest bardzo niepewny i w ostatnich czasach ryzykowny co pokazują np. marcowe potężne spadki ceny ropy, która przez chwilę była na minusie.

Legalna marihuana to dla władz stały, pewny i w wielu krajach już sprawdzony sposób na pewne wpływy do kasy budżetowej.

Gdy zalegalizujemy marihuanę w Nowym Meksyku, nie rozwiąże to wszystkich naszych problemów budżetowych, ale poprawi to stan stanowej kasy.

-powiedziała w marcu Emily Kaltenbach, dyrektor wykonawczy New Mexico Drug Policy Alliance.

Musimy być kreatywni i zdywersyfikować naszą gospodarkę, abyśmy nie byli zależni od ropy i gazu, a legalizacja jest jednym ze sposobów, aby to zrobić.

-dodała

W dobie obecnego kryzysu, który szybko zapewne nie minie, państwa dostrzegają potencjał jaki tkwi w konopiach. Jeszcze przed jego wybuchem Tajlandia zalegalizowała konopie indyjskie w celu ratowania gospodarki. Ostatnio w tym samym celu zrobił to Liban o czym pisaliśmy w artykule „Liban legalizuje marihuanę, aby ratować gospodarkę

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać