Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Skarga pacjentów medycznej marihuany ws. braku suszu w aptekach

Skarga pacjentów medycznej marihuany

Zbiorowa skarga pacjentów medycznej marihuany to efekt wielotygodniowych braków suszu w aptekach. Sytuacja jest bardzo zła, o czym pisaliśmy ostatnio kilkukrotnie. Pacjenci zostali pozbawieni leku, od którego czasem zależy ich życie. Ministerstwo zdrowia temat ignoruje, a pacjenci są co chwila okłamywani i zapewniani, że lada dzień susz trafi do aptek. Adwokat Stelios Alewras postanowił, że Pro Bono, będzie reprezentował pacjentów, którzy chcą złożyć w tej sprawie skargę zbiorową do Rzecznika Praw Pacjenta oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.  Oto kilka podstawowych informacji jak można się do skargi przyłączyć.

Zbiorowa skarga pacjentów medycznej marihuany powodowana jest kompletnym brakiem zainteresowania sytuacją chorych. Ministerstwo Zdrowia nie robi w sprawie nic. Co chwila słyszy się, że susz trafi do aptek lada dzień. W grudniu mówiono o styczniu, w styczniu o lutym, a w lutym o marcu. Nikt nic nie wie, nigdzie nie można uzyskać rzetelnych informacji. Jakiś czas temu otrzymaliśmy informację, że firma Spektrum Cannabis (firmy, która jako jedyna póki co sprowadza susz do aptek) zawiesiła na kilka miesięcy współpracę ze swoim rzecznikiem. Czy wynika to z tego, że firma zakłada dalsze, kilkumiesięczne problemy ze ściągnięciem suszu? Tego nie wiadomo, niestety w ogóle niewiele wiadomo.

Wiele osób zrezygnowało z dotychczasowych terapii na rzecz medycznej marihuany, ich sytuacja jest tragiczna i patowa. Pacjenci są zmuszeni do zaprzestania terapii medyczną marihuaną lub zaopatrywać się z nielegalnych źródeł. Sytuacja jest bardzo zła.

Zbiorowa skarga pacjentów medycznej marihuany

Adwokat Stelios Alewras wraz z konopnym działaczem Przemysławem Zawadzkim postanowili coś w tej sytuacji zrobić. Chcą aby w sprawie interweniował Rzecznik Praw Pacjenta Oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.  W imieniu pacjentów, Pro Bono, Złoży właśnie Alewras, który od lat specjalizuje się w prawie związanym z konopiami indyjskimi.

Każdy pacjent, który nie chce biernie czekać, może się dołączyć do skargi. Wystarczy zgłosić się do Przemysława Zawadzkiego, który zbierze wszystkie wymagane dokumenty, a następnie przekaże jest mecenasowi Alewrasowi, który będzie reprezentował pacjentów w skardze zbiorowej.

Przemkowi Zawadzkiemu wysłać należy m.in:

  • – pełnomocnictwo, którego dokument uzyskacie od Zawadzkiego
  • – skan recepty na medyczna marihuanę
  • – potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej w wysokości 17 zł

Z Przemysławem skontaktujesz się TUTAJ

Opłata skarbowa w wysokości 17 zł to jedyny koszt jaki ponosi pacjent, adwokat Stelios Alewras pokrzywdzonych reprezentować będzie Pro Bono.

Wszystkich pacjentów mocno zachęcamy do kontaktu oraz dołączenia do skargi.

Mamy wielką nadzieję, że sytuacja szybko się poprawi, a ministerstwo zdrowia poprawi procedury aby nigdy więcej się nie powtórzyła. Mamy też nadzieję, że wkrótce ministerstwo zdrowia przynajmniej rozważy krajowe uprawy medycznej marihuany.

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać