Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

Globalny rynek konopi może osiągnąć wartość $42,7 biliona do 2024 roku

globalny rynek konopi

Według zaktualizowanego raportu Arcview Group, BDS Analytics, globalny rynek konopi może osiągnąć wartość $42,7 biliona do 2024 roku. Ten światowy szacunek wzrostu jest zgodny z prognozą zawartą w pierwotnym raporcie SOLCM, opublikowanym w czerwcu 2019 r., i odzwierciedla najwyższą dotychczas roczną stopę wzrostu.

Legalna sprzedaż marihuany wzrosła o 45,7% do 14,9 miliardów dolarów w 2019 roku, na czele z rynkami dla dorosłych w Kanadzie, Kalifornii i Massachusetts, a także uzupełniona przez unikalne podejście do rynków medycznych na Florydzie i Oklahomie, zgodnie z raportem „Aktualizacja 2020 do stanu Legal Cannabis Markets” (SOLCM) wydanym przez Arcview Market Research i BDS Analytics.

Ten światowy szacunek wzrostu jest zgodny z prognozą zawartą w pierwotnym raporcie SOLCM, opublikowanym w czerwcu 2019 r., i odzwierciedla najwyższą jak dotąd, roczną stopę wzrostu. Te nowe dane są w ostrym kontraście z zaledwie 17% wzrostem zaobserwowanym w 2018 roku, w dużej mierze z powodu kurczenia się w Kalifornii po uruchomieniu sprzedaży dla osób dorosłych w dniu 1 stycznia 2018 roku. W wyniku spodziewanego wzrostu na kluczowych rynkach konsumenckich w USA i Kanadzie, Arcview Group zaktualizowała swoje prognozy na 2024 r. do 42,7 mld USD w światowej sprzedaży legalnej marihuany.

„Rynek legalnej marihuany wzrósł o 46% w 2019 r., pomimo wyzwań spowodowanych nadmierną regulacją i nadmiernym opodatkowaniem na dwóch największych rynkach: Kalifornia i Kanada”,

– powiedział Troy Dayton, założyciel i dyrektor generalny ds. strategii The Arcview Group.

„To prawdziwy dowód na to, jak popularna jest marihuana wśród konsumentów i jaki wpływ mają na nią nowe dojrzewające rynki, które pojawiły się w Internecie”.

– dodaje Troy

Możliwości są nieograniczone, ponieważ postęp polityczny pozwala na otwieranie kolejnych rynków na całym świecie, a konkurujące ze sobą rynki porządkują swoje ramy regulacyjne.

„Rozluźniając ograniczenia dotyczące produktów i przyjmując bardziej wolnorynkowe podejście do licencjonowania, Floryda, na przykład, zaczęła zdawać sobie sprawę z potencjału sprzedaży marihuany medycznej w zaludnionym stanie”,

– powiedział Tom Adams, dyrektor zarządzający i główny analityk w BDS Analytics.

„Jednak to, co widzimy w Oklahomie, to lekki akcent regulacyjny i niskie stawki podatkowe, które pozwalają obywatelom na dostęp do korzyści zdrowotnych płynących z marihuany, przewyższają nielegalny rynek i tworzą zdrowy strumień wpływów podatkowych bezpośrednio do rządu stanowego”.

 – dodał Tom

Inne kluczowe trendy analizowane w aktualizacji „The State of Legal Cannabis Markets 2020” to między innymi:

  • – Tętniąca życiem aktywność w stanach takich jak Illinois, Maryland i Oklahoma przyczyniła się do ogólnego wzrostu wydatków w całym kraju, który wyniósł 12,2 mld dolarów w całych Stanach Zjednoczonych, a oczekiwana roczna stopa wzrostu (CAGR) wyniosła 22,7%.
  •  
  • – Otwarcie nowych licencjonowanych punktów sprzedaży detalicznej w Ontario i innych zaludnionych prowincjach ułatwiło załamanie łańcucha dostaw, tworząc lepszy przepływ produktów i ostatecznie poprawiło sprzedaż w 2019 roku.
  • – „Cannabis 2.0” rozszerzył również ofertę produktów poza kwiaty i olej w połowie grudnia 2019 r., co miało ograniczony wpływ na sprzedaż w 2019 r., ale przewidywane przyspieszenie sprzedaży w 2020 r.
  • – Wydatki na legalne konopie medyczne poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą wzrosły ponad dwukrotnie w 2019 r., z 367 mln USD do 840 mln USD, napędzane przez rynki Niemiec i Meksyku.
  •  

Ponad 55-stronnicowy raport jest dostępny za darmo w ramach usługi subskrypcji Cannabis Intelligence Briefing Series od Arcview Market Research lub w BDS Analytics za  1.97 dolara.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać