Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Sąd wydał wyrok w sprawie policjanta wydalonego ze służby za posiadanie marihuany w celach medycznych

posiadanie marihuany w celach medycznych

Sąd wydał wyrok w sprawie policjanta wydalonego ze służby za posiadanie marihuany w celach medycznych. O historii i przebiegu rozprawy Pana Kamila, byłego już funkcjonariusza, informowaliśmy kilka dni temu. Oto jaki wyrok zapadł w tej sprawie.

Sąd wydał wyrok w sprawie policjanta wydalonego ze służby za posiadanie marihuany w celach medycznych

Tak o sprawie pisaliśmy kilka dni temu:

„Pan Kamil przez 8 lat pełnił służbę w pionie prewencji polskiej policji. Gdy w jego życiu pojawiły się pewne problemy natury zdrowotnej, funkcjonariusz postanowił podjąć leczenie. Nie chcąc ryzykować skutków ubocznych niektórych leków postanowił, że będzie się leczyć marihuaną.

Niestety, były już dzisiaj policjant uznał, że konopną terapię będzie ukrywał przed światem i leczył się suszem z nielegalnego źródła. Jak tłumaczy, obawiał się, że zostanie zwolniony ze służby gdy do przełożonych dotrze informacja o podjętej terapii z użyciem medycznej marihuany.”

Gdy sprawa wyszła na jaw, a u Pana Kamila znaleziono 27 gramów marihuany, został on wydalony ze służby oraz usłyszał zarzuty karne. Został oskarżony o posiadanie 27 gramów konopi innych niż włókniste oraz posiadanie sprzętu do uprawy.

Cały artykuł na ten temat znajdziesz T U T AJ.

Wyrok w sprawie Pana Kamila

Sprawa przebiegła bardzo szybko, przewód sądowy został zamknięty już na pierwszym posiedzeniu, a ogłoszenie wyroku ustalono na zaledwie 5 dni później. Była to chyba najszybsza sprawa sądowa tego typu, nie przesłuchano lekarza ani biegłego psychiatry, oddalono wszystkie wnioski obrony, o czym też informowaliśmy w poprzednim artykule.

Wyrok Sądu Rejonowego w Radziejowie z dnia 28.09.2021:
– 10 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata,
– kurator,
– grzywna 5 000 zł,
– 5 000 zł na Monar,
– przepadek mienia,
– zakaz wykonywania zawodu przez 3 lata,
– koszty postępowania sądowego (ok. 10 000 zł.)
1 Comment
  1. Mikołaj 2 lata ago
    Reply

    Pomijając osobiste sympatie czy też ich brak uważam, że to bardzo wysoki wyrok, zwłaszcza, że p. Kamil został także karnie relegowany z Policji co jest częścią kary.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać