Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

91-latka uprawiała konopie indyjskie w domu spokojnej starości

91-latka uprawiała konopie indyjskie

Starsza pani uprawiała konopie indyjskie w domu spokojnej starości. Pielęgnacja roślin czy całych ogrodów to zajęcie dość popularne wśród starszych osób, o ile mają taką możliwość. Pewna starsza Pani też postanowiła przyozdobić roślinami balkon swojego lokum w domu spokojnej starości. Kobieta posadziła konopie indyjskie, które niestety wzbudziły podejrzenia opiekunów zatrudnionych na miejscu i sprawa się wydała. Oto więcej informacji.

91-latka uprawiała konopie indyjskie w domu spokojnej starości

Pracownica jednego z domów spokojnej starości w niemieckiej miejscowości Krumbach (powiat Günzburg) zwróciła uwagę na jedną z roślin uprawianych przez podopiecznych.

Pracownica, Mając podejrzenie, że roślina może być nielegalna, zaalarmowała służby. Gdy policja przybyła do domu spokojnej starości i sprawdziła balkonowe rośliny 91-letniej lokatorki, okazało się, iż są to konopie indyjskie.

Mieszkanka była bardzo zdziwiona, ponieważ nie znała nazwy rośliny i nic nie wiedziała o zakazie uprawy

– poinformowała policja.

Ponieważ jednak lubiła tę roślinę i pielęgnowała ją od dłuższego czasu, nie zgodziła się na przejęcie jej przez urzędników.

Niestety, pomimo protestów właścicielki rośliny, została ona zabrana przez funkcjonariuszy.

Teraz służby starają się ustalić skąd starsza Pani miała nasiona konopi indyjskich, które na terenie Niemiec są również zabronione.

źródło: Der Spiegel

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać