Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

W aptekach brakuje medycznej marihuany, kiedy można spodziewać się nowych dostaw?

brakuje medycznej marihuany

W aptekach brakuje medycznej marihuany. Po raz kolejny. Kiedy można się spodziewać następnych dostaw suszu oraz z czego wynika tak słaba dostępność leku w polskich aptekach? Oto więcej informacji.

W aptekach brakuje medycznej marihuany

Na chwilę obecną zarówno w aptekach jak i hurtowniach brakuje produktów zarówno od Spectrum Cannabis jak i od Aurory.

Po raz kolejny pacjenci zostali bez leku… 😒
W większości aptek w Polsce stany zerowe…😖
Po ostatnim braku dostępności miałem cicha nadzieje, ze taki stan się nie powtórzy…🙁
K@&#a 🤬 a jednak !!! 😠
😥Najgorsze jest to, że Ci którzy najbardziej potrzebują tego leku, po prostu nie mają sił z bólu albo są umierający aby wyrazić swoje emocje na ten temat 🥺 – Dramat ‼️ 🤞🏻Oby jak najszybciej surowiec wrócił do aptek
-czytamy we wczorajszym wpisie Bartka Zalewy – Konopnego Farmaceuty

Kiedy susz pojawi się w aptekach?

Niestety na chwilę obecną pacjenci muszą uzbroić się z w cierpliwość bądź zmuszeni są do korzystania z czarnego rynku. Przerażające jest to, że pacjenci, którzy rozpoczęli terapię i nie mogą jej ot tak przerwać – zmuszeni są do zaopatrywania się na czarnym rynku czyli zwyczajnie iść do dilera.

Susz od Aurory, który trafi na nasz rynek, pochodzi już z upraw zlokalizowanych w Danii. Partia przeznaczona na polski rynek jest już spakowana i czeka w Niemczech. Jedyna przeszkodą jest dopełnieni polskich procedur, aby umożliwić dopuszczenie partii do obrotu. O tym kiedy formalności zostaną dopięte, a partia uwolniona do hurtowni poinformujemy w pierwszych dniach przyszłego tygodnia.

Na susz od Canopy Growth / Spectrum Therapeutics (Red No.2) trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Partia surowca, który mógłby być przeznaczony na Polski rynek, czeka na przebadanie. Jeżeli wyniki będą mieścić się w normach – produkt w ciągu kilku tygodni powinien trafić do polskich hurtowni.

Dostępność medycznej marihuany w Polsce, a raczej jej brak, wynika z bardzo restrykcyjnych przepisów dotyczących dopuszczalnych odchyleń stężenia THC w produkcie. W Polsce normy te są najsurowsze w Europie co skutkuje brakami w dostawach, obszerniejszy materiał na ten temat znajdziesz T U T A J.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać