Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Policja znalazła plantacje i zostawiła zabawną kartkę

Policja znalazła plantacje i zostawiła zabawną kartkę

Myślicie, że funkcjonariusze policji są pozbawieni poczucia humoru jeżeli chodzi o ich pracę? No to posłuchajcie tej historii – policja znalazła plantacje i zostawiła zabawną kartkę dla jej właściciela.

Po otrzymaniu informacji, które doprowadziły funkcjonariuszy do zalesionego obszaru w pobliżu Wolvercote Mill Stream i autostrady A34 w Oksfordzie, policja z Thames Valley (TVP) znalazła uprawę krzaków konopi. Na miejscu nie było nikogo kto by się nimi opiekował. Gdy gliniarze nie zdołali ustalić przedsiębiorczych ogrodników odpowiedzialnych za tę uprawę, zostawili im taką oto notatkę:

Policja znalazła plantacje i zostawiła zabawną kartkę
Policja znalazła plantacje i zostawiła zabawną kartkę

Na oficjalnym zawiadomieniu funkcjonariusz napisał:

Ups, wygląda na to, że się minęliśmy jednak nie krępuj się zadzwonić do mnie na nr 101 abyśmy mogli zawrzeć umowę! Dużo miłości!

-Policja.

Policja z manierami

Na Twiterze tamtejsza policja poinformowała, że notatka została pozostawiona dla plantatorów w ramach akcji Brytyjskiej policji „#WeveGotManners”, która ma na celu pokazać, że chociaż prawo może być pozbawione poczucia humoru, to już jego egzekwowanie wcale nie musi takie być. Taka reakcja policji jest przyjemnym odstępstwem od tego jak funkcjonariusze zachowują się na co dzień traktując uprawę konopi jako zbrodnie a plantatorów jako zbrodniarzy.

I z poczuciem humoru

Notatka została napisana na oficjalnym zawiadomieniu policji, które mogłoby sugerować, że wiadomość powinna być czymś o bardziej formalnym tonie. Choć po bliższym przyjrzeniu się, nawet samo wezwanie zaczyna się od wesołego powitania „Przepraszamy ale Cię nie zastaliśmy” sugerując, że nie jest to pierwsza sytuacja gdy funkcjonariusze wykazali się poczuciem humoru.

W sierpniu zeszłego roku departament wysłał wiadomość w dniu, rozgrywek piłkarskich Premier League, która brzmiała:

„Używając telefonu w trakcie prowadzenia auta może spowodować, ze dostaniesz więcej punktów niż Arsenal”.

Nie przeprowadzono żadnych aresztowań w związku z przydrożnymi uprawami.

 

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać