Świat Palaczy ZIELONE NEWSY

Jakie są skutki mieszania trawki i tytoniu?

marihuana tytoń trawka

Każdy ma chociaż jednego znajomego, który skręca jointy z marihuaną i tytoniem (w niektórych krajach znany również jako „spliff” ). Choć może to być zaskoczeniem dla wielu naszych czytelników, proces mieszania tytoniu i trawki jest dość powszechny w Europie, Australii i innych częściach Zielonego Świata. Dziś dowiemy się, jakie są skutki mieszania trawki i tytoniu.

Powód, dla którego ludzie decydują się na mieszanie marihuany i tytoniu, jest bardzo zróżnicowany, ale większość ludzi robi to z powodu unikalnych efektów, które wytwarza. Większość użytkowników, którzy mieszają marihuanę z tytoniem, doświadcza odurzenia łagodniejszego, bardziej odprężającego i łatwiej poddającego się kontroli niż wtedy, gdy palili czystą marihuanę.

Z drugiej strony, inni twierdzą, że mieszanie marihuany i tytoniu wywołuje bardziej energetyczne efekty. Niektórzy użytkownicy zgłaszają również odczuwanie naprawdę intensywnej euforii, co jest prawdopodobne, ponieważ zarówno marihuana, jak i tytoń wywołują euforię .

Inni użytkownicy mieszają marihuanę i tytoń z bardziej praktycznych powodów. Na przykład wiele osób uważa, że dodanie odrobiny tytoniu pomaga im osiągnąć równomierne, silniejsze palenie się skręta.

Ma to sens, ponieważ lekko wilgotna trawka może nie palić się równomiernie. Podobnie, niektórzy użytkownicy uważają, że fajka zawierająca zarówno trawką, jak i konopie indyjskie pali się bardziej równomiernie i ma mocniejsze działanie.

Użytkownik może również być skłonny do mieszania marihuany i tytoniu, aby używać mniej trawki na raz. Tak czy inaczej, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, że każdy użytkownik konopi ma swoje preferencje dotyczące tego, w jaki sposób używa substancji i dlaczego zdecydowali się to zrobić w ten sposób.

Nie ma szczególnie dobrego ani złego sposobu na używanie marihuany, chyba, że używasz jej w celach leczniczych lub ze względów zdrowotnych, w takim przypadku powinieneś trzymać się z daleka od tradycyjnych metod palenia i zdecydować się na waporyzację lub nalewkę.

Jakie są skutki mieszania trawki i tytoniu?

Istnieje niewiele badań naukowych dotyczących mieszania marihuany i tytoniu, a zatem niewiele jest prawdziwych dowodów dokumentujących różne skutki mieszania tych dwóch substancji. Jedno jest jednak pewne, skutki marihuany i tytoniu zmieniają się w zależności od tego, czy są palone poprzez zmieszanie czy palone osobno.

Konopie indyjskie wchodzą w interakcje z układem endokannabinoidowym naszego organizmu, który w zasadzie składa się z wielu receptorów (głównie CB1 i CB2) rozsianych po naszym ciele i mózgu. Nikotyna działa podobnie, oddziałując z receptorami nikotynowymi znajdującymi się w centralnym i obwodowym układzie nerwowym człowieka.

Zarówno receptory CB1 / 2, jak i receptory nikotynowe znajdują się w szczególnie dużej ilości w hipokampie i ciele migdałowatym, dwóch częściach mózgu, które odgrywają ważną rolę w pamięci, podejmowaniu decyzji, reakcji emocjonalnej, uzależnieniu i wielu innych.

Jedno z badań wykazało, że mieszanie marihuany i tytoniu faktycznie zwiększa zawartość THC w skręcie. Badanie z 2009 r. opublikowane w „Toksykologii inhalacyjnej” uchwyciło i przeanalizowało dym pochodzący zarówno z czystego konopi indyjskich, jak i „spliffa” zawierającego tylko 25% konopi indyjskich.

Poziom THC w czystym konopie indyjskim wynosi w przybliżeniu 32,70 miligrama na gram. Jednak w spliffie liczby te wzrosły do 58,90 miligramów na gram, co doprowadziło naukowców do wniosku, że tytoń wydaje się zwiększać efektywność parowania THC aż o 45%.

Jest to sprzeczne z argumentem niektórych użytkowników, że mieszanie marihuany i tytoniu daje bardziej miękki i łatwy do opanowania odlot. To badanie pokazuje, że konsumowanie marihuany i tytoniu razem powinno przynieść silniejsze efekty. Najważniejsze jest to, że musimy przeprowadzić więcej badań klinicznych dotyczących interakcji marihuany i tytoniu z naszym organizmem, zwłaszcza, gdy są spożywane razem.

Jak dotąd mamy tylko dowody, że systemy odpowiedzialne za sposób, w jaki nasz organizm przetwarza antagonistów znalezionych w tytoniu, marihuanie i innych substancjach, są ze sobą powiązane. Na przykład badanie opublikowane w European Journal of Pharmacology w 2007 r. wykazało, że długotrwałe narażenie na nikotynę wywoływało długotrwałe działanie na receptory CB1, zwiększając liczbę receptorów w hipokampie przy jednoczesnym zmniejszaniu liczby receptorów w innych regionach.

Ponownie, nie pozwala nam to sformułować żadnych konkretnych wniosków na temat skutków mieszania marihuany i tytoniu. Do czasu przeprowadzenia dalszych badań prawdopodobnie będziemy musieli polegać na anegdotycznych dowodach od użytkowników. Użytkownicy, którzy spożywają marihuanę i tytoń razem, zgłaszają następujące ogólne efekty:

  • Zwiększona euforia.
  • Zwiększony relaks.
  • Zwiększona adrenalina.
  • Ogólnie silniejszy odlot lub zauważalnie bardziej łagodny odlot.
  • Zwiększona energia i mniejsze ryzyko niechęci do działania.

Ryzyko palenia trawki wymieszanej razem z tytoniem

Jednym z głównych problemów związanych z praktyką mieszania marihuany i tytoniu jest ryzyko dla zdrowia związane z paleniem tytoniu. Wszyscy wiemy, że palenie tytoniu jest dla ciebie szkodliwe; niezliczone badania wykazały związane z tym ryzyko dla zdrowia, a wyniki są dobrze udokumentowane.

Palenie tytoniu nie jest zdrowe, ale palenie marihuany również nie jest tak zdrowe. Ważne jest, aby uświadomić sobie, że palenie bez względu na to czy będzie to tytoń, marihuana lub jakaś inna mieszanka wymaga spalenia tych substancji.

To spalanie rozbija wiązania chemiczne w związkach organicznych znajdujących się w roślinach i przekształca je w „wolne rodniki”, które mogą łączyć się ze sobą lub z innymi cząsteczkami w celu wytworzenia szerokiej gamy produktów, z których większość jest wyjątkowo toksyczna. Ten związek chemiczny tworzy się w dymie z wypalonego produktu, a wdychanie tego dymu bezpośrednio naraża cię na te substancje.

Dlatego tak popularne są waporyzatory, które pozwalają ogrzewać konopie indyjskie (lub jakiekolwiek inne suszone zioła) do temperatury, w której wciąż ekstrahuje się główne związki z rośliny, nie spalając jej. Okazało się, że para wytwarzana przez odparowywacz zawiera około 95% kannabinoidów, gdzie połączenie trawki z tytoniem zawierało jedynie około 25%.

Tak więc, jeśli naprawdę martwisz się o wpływ palenia na zdrowie, nie marnuj czasu na pouczanie kogoś, kto lubi posypanie trawki fajną warstwą tytoniu o zaletach palenia „czystym”. Zamiast tego kup waporyzator.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać