Pepsi Cannabis Drink na horyzoncie

Ostatnio Coca-Cola wyraziła zainteresowanie przestrzenią konopi. Czy następnym znanym napojem zawierającym konopie będzie Pepsi? Jak sugeruje dyrektor finansowy tej marki, Pepsi Cannabis Drink może pojawić się wkrótce

Pepsi to kolejna firma zajmująca się produkcją napojów, która wyraża swoje zainteresowanie marihuaną. W ubiegły wtorek dyrektor finansowy Hugh Johnston, dyrektor ds. napojów i przekąsek, ogłosił, że koncern rozważa wprowadzenie konopi indyjskich do swoich napojów, choć plany PepsiCo wciąż pozostają niejasne.

„Myślę, że patrzymy na to bardzo przychylnie, ale nie jestem gotowy by podzielić się z wami bardziej szczegółowymi planami”

– powiedział Johnston w rozmowie z CNBC.

PepsiCO ogłosiło prace nad swoim napojem dwa tygodnie po tym, jak jej historyczny rywal The Coca-Cola Company ogłosił podobne zainteresowanie konopiami indyjskimi, szczególnie w tworzeniu napojów wellness, ponieważ jej podstawowa demografia staje się bardziej świadoma dla zdrowia.

Pojawiły się spekulacje, że napój wellness Coca-Cola nasycony CBD byłby wynikiem partnerstwa z koncesjonowanym kanadyjskim producentem konopi – Aurorą. Jednak obie firmy nie potwierdziły jeszcze oficjalnie plotek dotyczących produkcji napojów na bazie konopi.

Bum na konopne napoje

Napój na bazie marihuany od Pepsi nie jest daleko idącą koncepcją, biorąc pod uwagę fakt, że wiele znanych firm produkujących napoje i konopie indyjskie wyraziło ostatnio zainteresowanie połączeniem obu tych branży.

Constellation Brands, największy dystrybutor alkoholu w Stanach Zjednoczonych, dużo zainwestował w Canopy Growth Corp., kolejnego licencjonowanego kanadyjskiego dostawcę  i sugerował, że piwo z konopi pojawi się już niebawem. Inna prywatna firma, Province Brands, ogłosiła w lipcu, że stworzyli piwo konopie w całości wyprodukowane z nasion, łodyg i łodyg, czyli produkcie ubocznym przy produkcji konopi indyjskich. W ostatnich latach sprzedaż suszu marihuany znacznie się zmniejszyła, ponieważ wzrosła sprzedaż artykułów spożywczych i innych alternatywnych form konsumpcji.

Przedsiębiorcy zajmujący się konopiami indyjskimi w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w dużej mierze przewidują, że przestrzeń z napojami konopnymi ma znaczny potencjał do wzrostu. Napój na bazie marihuany, czy to od Pepsi, czy od Coca-Coli, może być strzałem w dziesiątkę.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać