Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

W Las Vegas powstaną bary konopne, w których zapalisz marihuanę

W Las Vegas powstaną bary konopne, w których zapalisz marihuanę. Taki pomysł został uchwalony przez radę miasta Las Vegas i w ten sposób stało się jednym z pierwszych kraju miast, które pozwoliły na prowadzenie działalności o takim charakterze.

Władze zadecydowały, że zgodę na taką działalność mogą otrzymać jedynie punkty prowadzące licencjonowaną sprzedaż marihuany. Obecnie w Las Vegas działa 12 punktów sprzedaży.

Bary nie będą jednak tym czym są holenderskie coffe shopy. Część konsumpcyjna będzie oddzielona od powierzchni handlowej. Oznacza to, że w samym barze będziemy mogli jedynie skonsumować nabytą w innym miejscu trawkę lub kupić akcesoria do palenia. Konsumpcja w lokalu nie może być widoczna z zewnątrz, więc prawdopodobnie będą one ukryte na wzór klubów konopnych w Hiszpanii.

Do barów wstęp będą miały tylko osoby, które ukończyły 21 lat. Lokale będą musiały zostać zaopatrzone w odpowiedni system wentylacji oraz spełniać specjalne warunki przeciwpożarowe. Bar nie może znajdować się bliżej niż 1000 stóp od szkół, urzędów, kasyn czy kościołów.

Aby otrzymać licencję na prowadzenia baru, należy złożyć specjalne podanie o wydanie licencji, której koszt to $5000 rocznie. Bar konopny musi być oddalone co najmniej o 1000 stóp od szkół i kasyn, a także od innych chronionych instytucji, takich jak kościoły

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać