Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Oława: Niespokojne zachowanie potwierdzone przez policję. Ujawniono 850 porcji marihuany

Policjanci z Oławy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 27 lat, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. W trakcie zatrzymania i przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 870 porcji marihuany. Obu podejrzanym przedstawiono zarzut posiadania narkotyków, za który grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

W minioną niedzielę, 17 grudnia około godziny 02:30 w Oławie na ulicy Sportowej policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, zauważyli dwóch młodych mężczyzn, z których jeden prowadził rower. Na widok patrolu wspomniane osoby zdecydowanie przyśpieszyły kroku, ich zachowanie sprawiało wrażenie jakby chcieli uciec przed patrolem. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić przyczynę tak zaskakującego zachowania.

Wylegitymowali ich oraz skontrolowali. W wyniku podjętych czynności policjanci ujawnili przy mężczyznach po kilka porcji środków odurzających w postaci marihuany. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

W toku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych podejrzanych, funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 870 porcji środka odurzającego w postaci marihuany. W mieszkaniu 27-latka zabezpieczono także wagę elektroniczną, mogącą świadczyć o procederze udzielania narkotyków przez podejrzanego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu podejrzanym zarzutu posiadania narkotyków.

Starszy z nich, dodatkowo usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia i przewozu do Oławy środków odurzających, za który grozi mu kara pozbawienia wolności do lat.5

Wobec wspomnianego 27-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego

Aktualnie funkcjonariusze sprawdzają, czy mężczyźni nie zajmowali się się dystrybucją narkotyków.

 

 

oława24.pl

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać