Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

Przegląd odmian: AK-47 czyli wystrzałowy klasyk

ak-47

AK-47 to jedna z najbardziej znanych odmian konopi indyjskich jaka kiedykolwiek powstała. Jej nazwa nie nawołuje do niczego złego, a jedynie ma nawiązywać do mocy odmiany, o której zwykło sie mówić, że jest „jednostrzałowa” czyli, że wystarczy jeden mach. Jest to roślina stosunkowo łatwa w uprawie i dająca zadowalające plony zarówno pod względem jakości jak i ilości. Oto więcej informacji.

Przegląd odmian: AK-47 czyli wystrzałowy klasyk

Odmiana ta pierwotnie powstała na początku lat ’90. W 1992 na rynek wypuścił ją holenderski breeder pod swoja nowo powstałą wtedy marką nasion – Serious Seeds. Odmiana ta zdobyła blisko 30 nagród oraz niezliczonej liczby wersji od różnych breederów.

Jeżeli chodzi o genetykę to jest to odmiana typu Sativa, która powstała ze skrzyżowania czterech świetnych linii genetycznych: Columbian, Mexican, Thai & Afghani. Ak-47 zawiera ok. 20% THC, co jak na czasy, w których odmiana powstała jest wynikiem bardzo wysokim i wręcz rekordowym.

Roślina  jest bardzo łatwa w uprawie, osiąga do ok 1,5 . wysokości przy trzech- czterech tygodniach wegetacji, kwitnie ok dziewięć tygodni, a od momentu wytworzenie paków kwiatowych potrafi bardzo intensywnie pachnąć, zdecydowanie nie obejdzie się bez filtra węglowego. AK47 daje spory plon, który jest dobrej jakości. Odmiana z tych, której uprawy każdy grower powinien spróbować.

Wysoka jakość, powtarzalność, łatwość uprawy – to podstawowe cechy odmiany, która stała sie kultowa już w ubiegłym stuleciu.

ak-47
AK-47od Serious Seeds

Efekty po zażyciu są typowe dla sativy, medycznie doskonale radzi sobie z obniżonym nastrojem, który Ak-47 potrafi poprawić. Dobrze wpływa także na kreatywność oraz brak apetytu.

GENY: Columbian, Mexican, Thai & Afghani
TYP : Głównie Sativa
CZAS KWITNIENIA: 8-9 tyg.
ZBIÓR OUTDOOR: początek Października
PLON (in/out): 450-600 g/m2 ; 450-550 g/roślina
WYSOKOŚĆ (in/out): 70-140 cm ; 130–170 cm
THC:OK.  20%
CBD: niskie

Dzisiaj Ak-47 w przeróżnych wersjach i kombinacjach oferuje wiele banków nasion konopi. Wiele z nich znajdziesz T U T A J

Tekst ma charakter informacyjno-edukacyjny i przeznaczony jest dla polskojęzycznych obywateli Europy. Przypominamy, że uprawa konopi innych niż włókniste na terenie Polski jest zabroniona i do niej nie zachęcamy. Przypominamy też, że od tego roku konopie włókniste uprawiane w ogródku czy mieszkaniu  wystarczy zgłosić do KOWR.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać