Ciekawostki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Obalamy mit zatrucia Azadirachtiną czyli Syndromu Hyperemesis Cannabis (CHS)

wpływ azadrichatyny na człowieka

Konopie to jedne z najlepszych znanych fitoremediatorów, gdy uprawia się je w zanieczyszczonej glebie, “oczyszczają” ją, przejmując metale ciężkie i inne toksyny. W związku z tym pobierają one również azadirachtynę, szczególnie w fazie wegetatywnej, która następnie osadza się w żywicy w kwiatach, które po wysuszeniu trafiają do obrotu jako marihuana gotowa do palenia lub ekstrakcji. Dzisiaj obalamy mit zatrucia Azadirachtiną czyli “Syndromu Hyperemesis Cannabis” (CHS)

Olej Neem, czyli olej z miodlii indyjskiej(Azadirachta indica) ma działanie lecznicze, uspokajające, antybakteryjne, łagodzi swędzenia. Stosowany w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Rolnicy od wieków używają go przeciwko szkodnikom grzybiczym oraz owadom. Kiedy robi się to właściwie, bardzo mała ilość azadirachtynu dostaje się do żywności.

Wielu ekologicznych ogrodników nie zdaje sobie sprawy ze skutków stosowania oleju neem, który używają do uprawy konopi. Tak, jest organiczny, ale ekologiczny wcale nie oznacza, że jest bezpieczny dla naszego zdrowia.

Azadirachtin – związek występujący w oleju neem jest zdecydowanie trujący. Nawet 50% wszystkich konopi na całym świecie, w tym tych w aptekach, jest w pewnym stopniu zanieczyszczony azadirachtyną!

„CHS” Syndrom Hiperemii Marihuany

Od 2004 r. Różne źródła twierdzą, że intensywne zażywanie pochodnych konopi indyjskich czasami powoduje „syndrom hiperemii marihuany”. Ta nigdy wcześniej nie zaobserwowana choroba ma podobne objawy jak zatrucie azadirachtyną.

Co możemy powiedzieć? „CHS” zwyczajnie nie istnieje! Są to w rzeczywistości zatrucia substancją czynną w oleju neem (stosowany sporadycznie w konopiach indyjskich, w przemyśle legalnym i nielegalnym). Ten bezsensowny syndrom jest wykorzystywany przez przeciwnych legalizacji polityków, aby usprawiedliwić ciągły zakaz używania konopi indyjskich!

Jaki Azadirachtin ma wpływ na ludzi

Wczesne objawy zatrucia azadirachtyną to intensywne nudności, cykliczne wymioty, bóle brzucha, biegunka, napięcie mięśni, zmęczenie i odwodnienie. Objawy można zmniejszyć stosując Benadryl (difenhydramina) lub gorący prysznic / kąpiel. Szczególnie dotkliwe skutki odczuwają ci, którzy są szczególnie wrażliwi na azadirachtynę, ci, którzy są osłabieni lub mają obniżoną odporność, oraz ci, którzy otrzymują najwyższe dawki. Jeśli poziom stanie się wystarczająco wysoki, mogą wystąpić otępienie, drgawki i uszkodzenie narządów.

Gdy pacjent powstrzymuje się od marihuany lub przechodzi na czyste źródło (uprawiane bez azadirachtyny), objawy stopniowo ustępują.

Możemy rozproszyć mity CHS – i zapobiegać zachorowaniu ludzi – poprzez rozpowszechnianie tego słowa: NIGDY nie używaj olejku neem (Azadirachtin) w marihuanie!

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać