Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

Izrael i Szwajcaria łączą siły aby stworzyć nowe, lepsze odmiany marihuany

Izrael i Szwajcaria łączą siły aby stworzyć nowe, lepsze odmiany marihuany

Izrael i Szwajcaria łączą siły aby stworzyć nowe, lepsze odmiany marihuany. Jeszcze do niedawna było to domeną podziemnych breeder’ów. Teraz, gdy status prawny i społeczny marihuany się diametralnie zmienia, za tworzenie nowych odmian o jak najwyższym wskaźniku pożądanych cech wzięli się naukowcy.

Szwajcarska firma uprawiająca konopie indyjskie podjęła współpracę z izraelską firmą zajmującą się analizowaniem genomu, aby wspólnie tworzyć lepsze odmiany konopi dla pacjentów i konsumentów. Firma NRGene, zajmująca się sekwencjonowaniem genów, z siedzibą w Ness Ziona w Izraelu, ogłosiła we wtorek we wtorek komunikat prasowy o współpracy z Pure Cannabis Research AG z Zug w Szwajcarii.

Nowe odmiany i nowe zastosowania

Dzięki partnerstwu Pure Cannabis Research planuje hodować konopie indyjskie, które są dostosowane do potrzeb klientów. Badacze skoncentrują się na tworzeniu szczepów, które produkują zdrowsze, bardziej wytrzymałe rośliny, które bedą zoptymalizowane pod kątem produkcji komercyjnej. Nowe odmiany będą miały spersonalizowane profile kannabinoidowe, terpenowe i flawonoidowe przeznaczone do konkretnych zastosowań terapeutycznych, takich jak łagodzenie bólu i wspomaganie snu czy depresja i brak apetytu. Opracowane zostaną również szczepy, które zapewniają unikalne profile smakowe dla napojów energetycznych i produktów stanowiących alternatywę dla tytoniu. Niewyłączne partnerstwo między obiema firmami „ułatwi szybszy rozwój odmian konopi niż obecny standard branżowy”, wynika z komunikatu. Stevens Senn, prezes Pure Holding Group, spółki, która jest właścicielem Pure Cannabis, powiedział, że partnerstwo pomoże jego firmie zidentyfikować pożądane cechy genetyczne w konopiach indyjskich, a następnie wyhodować nowe szczepy, które maksymalizują ekspresję tych cech. Nowe odmiany konopi zostaną następnie wykorzystane w linii produktów konopnych firmy.

Rozwój

Pure Holding Group i podległe spółki prowadzą dwa zakłady o łącznej powierzchni ponad 100 000 metrów kwadratowych powierzchni upraw wewnątrz i na zewnątrz gdzie uprawiają konopie o wysokiej zawartości CBD.

„Jesteśmy na czele dostarczania bezpiecznych, nie uzależniających produktów opartych na CBD na alternatywy tytoniowe, napoje, kosmetyki i inne zastosowania na rynki szwajcarskie i europejskie”

– powiedział Senn.

Senn zauważył, że NRGene już zmapowało genomy wielu roślin, w tym pszenicy, ziemniaka, jęczmienia, owsa i upraw truskawek, które mają większy lub bardziej złożony genom niż ludzie.

Badania genomów konopi i stabilizacja nowych odmian

„NRGene udoskonaliło proces identyfikacji kluczowych cech genetycznych praktycznie w każdym gatunku roślin, więc współpracujemy z nimi, aby wesprzeć nasz program hodowlany i rozwinąć rośliny o dowolnych cechach, które są biologicznie możliwe. Chcemy dać nowe, lepsze odmiany międzynarodowym i krajowym rynkom.

– powiedział Senn.

Badania prowadzone w ramach nowego partnerstwa obejmą mapowanie genomów kilku odmian konopi o pożądanych cechach genetycznych. Zebrane dane zostaną następnie wykorzystane do opracowania pangenomu konopi, który reprezentuje cały zestaw genów wszystkich odmian danego gatunku. Poznanie go zapewni unikalny i istotny wgląd w naturalną różnorodność genetyczną konopi, podaje NRGene.

Dr Gil Ronen, dyrektor generalny NRGene, powiedział, że współpraca z Pure Cannabis Research pozwoli lepiej zrozumieć potencjalne korzyści i zastosowania wszystkich form marihuany.
„Konopie indyjskie są coraz częściej uznawane za najskuteczniejsze rozwiązanie wielu problemów zdrowotnych i cieszymy się, że możemy przyczynić się do dobrego samopoczucia ludzi”.
– powiedział dr Ronen.

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać