Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Niemcy: Rząd w przyszłym tygodniu zajmie się ustawą legalizującą marihuanę

ustawą legalizująca marihuanę

Niemcy: Rząd w przyszłym tygodniu zajmie się ustawą legalizującą marihuanę, poinformował Karl Lauterbach w wywiadzie dla Rheinische Post. Niemiecki Minister Zdrowia wspomniał o wprowadzeniu niewielkich zmian względem wcześniejszych zapowiedzi tego, jakie przepisy zostaną ostatecznie wprowadzone. Wiadomo też, że niemiecka legalizacja rozpocznie się od akcji edukacyjnej mającej na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z niewłaściwym używaniem konopi. Oto więcej informacji.

Niemcy: Rząd w przyszłym tygodniu zajmie się ustawą legalizującą marihuanę

Niemiecka ustawa legalizująca marihuanę do użytku rekreacyjnego nie będzie póki co taka, jak życzył by sobie tego niemiecki rząd. Niestety, międzynarodowe traktaty i umowy uniemożliwiają niemieckiemu rządowi przeprowadzenie pełnej legalizacji i komercjalizacji obrotu marihuaną, przeczytasz o tym T U T A J.

Niedługo o tym, jak stało się to jasne, niemieckie władze zaproponowały rozwiązanie polegające na zalegalizowaniu uprawy kilku roślin na własne potrzeby oraz powstanie klubów konopnych (Cannabis Social Clubs), więcej na ten temat przeczytasz T U T A J.

Nie trzeba było długo czekać, a niemieccy politycy przedstawili ostateczne propozycje planowanych zmian, które póki co nie zakładają w pełni skomercjalizowanego modelu legalizacji. Jednak nasi zachodni sąsiedzi nie zamierzają się poddawać i po wprowadzeniu legalizacji uprawy i posiadania, zamierzają nadal podejmować działania zmierzające do pełnej legalizacji i komercjalizacji obrotu. O wszystkim tym, a także o ograniczeniach jakie planują wprowadzić Niemcy przeczytasz T U T A J.

Teraz, niemiecki Minister Zdrowia Karl Lauterbach, podczas rozmowy z Rheinische Post został zapytany o postępy prac związanych z legalizacją marihuany. Polityk SPD powiedział, że ustawa może być głosowana już w przyszłym tygodniu.

Spodziewam się, że zatwierdzenie ustawy o legalizacji marihuany odbędzie się w przyszłym tygodniu. Będą małe zmiany.

-powiedział Karl Lauterbach

Jednak zanim ustawa legalizująca marihuanę wejdzie w życie, rząd zamierza uruchomić kampanię społeczną mówiącą o możliwych zagrożeniach związanych z niewłaściwym używaniu konopi, zwłaszcza wśród młodzieży i młodych dorosłych, którzy nie ukończyli 25. roku życia – to do nich skierowana będzie kampania.

Marihuana jest szczególnie szkodliwa dla mózgu, który nadal się rozwija. Mózg rozwija się do 25 roku życia. Osoby, które spożywają w tym okresie, szkodzą sobie szczególnie

-powiedział Lauterbach dodając:

Moim celem jest zmniejszenie spożycia marihuany wśród młodzieży i uczynienie jej bezpieczniejszą dla tych, którzy chcą jej używać.

W ostatnich tygodniach pojawiły się też opinie, że pomimo znacznego ograniczenia planowanych zmian w tym rezygnacji z otwartej sprzedaży (póki co), niemiecki rząd nadal może mieć problemy prawne stojące na przeszkodzie liberalizacji prawa. Jednak wszystko wskazuje na to, że zmiany zostaną przeprowadzone. To, że jest to „utopijne myślenie ministra zdrowia” mówią jego polityczni przeciwnicy i ciężko oprzeć się wrażeniu, że robią to jedynie w celach politycznych.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać