Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Legalizacja marihuany w Niemczech staje się faktem, rząd przyjął projekt ustawy.

Legalizacja marihuany w Niemczech

Legalizacja marihuany w Niemczech staje się faktem, rząd przyjął projekt ustawy. Ustawa, którą teraz zajmie się Bundestag oraz Bundesrat legalizuje m.in. posiadanie oraz uprawę konopi indyjskich na własny użytek i ma szansę wejść w życie jeszcze w tym roku. Oto więcej informacji.

Legalizacja marihuany w Niemczech staje się faktem, rząd przyjął projekt ustawy

Tak jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, ustawa legalizująca posiadanie oraz uprawę konopi indyjskich na własny użytek, została wczoraj przyjęta przez niemiecki rząd w dniu wczorajszym.

Teraz ustawa trafi do Bundestagu oraz Bundesratu, czyli niższej izby parlamentu Niemiec, która składa się 69. członków reprezentujących 16 krajów związkowych Niemiec.

Niemiecki resort zdrowia uważa jednak, że zgoda nie musi być poparta zgodą parlamentów krajów związkowych. Przewiduje się, że zostanie w pełni zatwierdzona oraz wejdzie w życie jeszcze w tym roku tj. w ciągu najbliższych 4. miesięcy.

W dalszej perspektywie niemiecki rząd planuje pełną legalizację oraz komercjalizację obrotu konopiami indyjskimi dla dorosłych.

Na chwilę obecną, nowe prawo legalizuje:

-posiadanie do 25. gramów suszu

-uprawianie do 3. roślin konopi indyjskich na osobę

-powstanie klubów konopnych, które mogą zrzeszać do 500. członków na klub.

Oczywiście nowe przepisy przewidują także pewne ograniczenia, a najważniejsze z nich to:

-zakaz dzielenia się plonami z własnej uprawy z osobami trzecimi. Jedyny wyjątek to wspólne używanie.

-Młodzież do 21 roku życia może w konopnym stowarzyszeniu otrzymywać maksymalnie 30 gramów suszu miesięcznie przy jego ograniczonej zawartości THC wynoszącej maksymalnie 10 procent.

-Przekazywanie konopi indyjskich w stowarzyszeniach hodowców dozwolone jest wyłącznie w czystej postaci, tj. w postaci marihuany (suszone kwiaty i liście konopi w pobliżu kwiatu) oraz haszyszu (żywicy).

-Zakaz uprawy roślin na widoku tj. np. uprawa w ogrodzie będzie nadal zakazana, uprawa odbywać ma się w domu oraz być zabezpieczona przed dostępem osób trzecich.

-Zakaz reklamy dla konopnych klubów / stowarzyszeń.

Więcej informacji na temat legalizacji marihuany w Niemczech znajdziesz T U T A J.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać