Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Niemiecka firma Aurora kolejnym eksporterem medycznej marihuany do Polski

Niemiecka firma Aurora kolejnym eksporterem medycznej marihuany do Polski

Jak czytamy w opublikowanym wczoraj oficjalnym komunikacie firmy, Aurora Deutschland GmbH, uzyskała ona zgodę Polskiego Ministerstwa Zdrowia na eksport medycznej marihuany do naszego kraju. Po Spectrum Cannabis, które należy do kanadyjskiego Canopy Growth, jest to druga firma, która w tym tygodniu ogłosiła, że będzie zaopatrywać polskich pacjentów w medyczną marihuanę.

Jak pisaliśmy w tym tygodniu, medyczna marihuana będzie już wkrótce dostępna dla polskich pacjentów, informacja ta była długo wyczekiwana zważywszy na to, że ustawa dopuszczająca leczenie marihuaną została przyjęta rok temu. Niestety leki konopne nie będą produkowane w Polsce, a główne korzyści i zyski zamiast trafiać do polskich firm i napędzać nasza gospodarkę trafią do firm z Kanady oraz Niemiec.

Oświadczenie Aurory

We wczorajszym oświadczeniu Aurora Deutschland GmbH z siedzibą główna w Kanadzie czytamy, że nasze Ministerstwo Zdrowia wyraziło zgodę na eksport medycznej marihuany dla polskich pacjentów. Aurora informuje, że pierwsza wysyłka odbędzie sie już w ciągu kilku następnych dni i trafi do centrum leczenia bólu i warszawskiego szpitala, nie precyzując o które konkretnie placówki chodzi. Przedstawiciele firmy informują, że są pierwszym licencjonowanym producentem medycznej marihuany, który wszedł na polski rynek, co z posiadanych przez nas informacji jest nie do końca prawdą gdyż chwilę wcześniej o uzyskaniu takiej samej zgody poinformowała firma Spectrum Cannabis sp. z o.o. Jednakże komunikaty obu spółek różnią się w kwestii terminu pierwszych wysyłek swoich produktów do polski i patrząc pod tym kątem wynika, że to właśnie od niemieckiej Aurory pochodził będzie pierwszy gram legalnej medycznej marihuany przeznaczony dla polskiego pacjenta, bez konieczności importu docelowego.

„Zostanie pierwszą firmą, która dostarczać będzie konopie indyjskie do Polski jest potwierdzeniem zdolności Aurory do prowadzenia działalności na rynkach międzynarodowych, również takich z dużymi barierami wejścia na rynek”

– powiedział Neil Belot, dyrektor ds. globalnego biznesu.

„Jest to dla nas milowy krok w dostępie do pacjenta w Polsce, który zapewni nowe możliwości osobom poszukującym alternatywnych leków, które pomogą w radzeniu sobie z objawami wielu różnych schorzeń.”

Aurora nadal zwiększa swój międzynarodowy zasięg, który obecnie obejmuje 19 krajów na pięciu kontynentach.

Maximilian Weinberg, dyrektor ds. Rozwoju biznesu, Aurora Europe, dodał:

„Cieszymy się, że udało nam się z powodzeniem opanować złożoność polskich ram prawnych i jesteśmy dumni z tego, że staliśmy się pierwszą firmą, która zaopatruje polski szpital w marihuanę medyczną. Nawiązaliśmy silne relacje z medycznymi profesjonalistami, państwowymi hurtowniami i lokalnymi fundacjami, które odegrały integralną rolę w osiągnięciu tego przełomowego etapu. ”

Kiedy medyczna marihuana od polskich producentów

Wydarzenia mijającego tygodnia to bardzo pozytywny impuls dla pacjentów, którzy potrzebują medycznej marihuany – to nie podlega wątpliwości. Pojawiają się jednak głosy krytyki powodowane tym, że zagraniczne firmy będą zbijać grube miliony, które powinny trafić do polskich przedsiębiorców. Oczywistym jest, że też uważamy, iż konopie dla polskich pacjentów powinny być polskiej produkcji. Jednak mamy też na uwadze, że nic tak nie przemawia do polityków jak pieniądze i prędzej czy później zorientują się oni, że leczenie polskich pacjentów może również podleczyć stan gospodarki, oby prędzej.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać