Świat Palaczy Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Niemcy: federalna dekryminalizacja posiadania do sześciu gramów marihuany już wkrótce?

dekryminalizacja

Federalna dekryminalizacja posiadania do sześciu gramów marihuany na własne potrzeby – tak brzmi najnowsza propozycja niemieckiej komisarz ds. narkotyków. Na chwilę obecną polityka względem konopi ma się w Niemczech bardzo różnie. Obecnie sytuacja wygląda tak, że obywatele północnych landów nie muszą się obawiać prawnych konsekwencji posiadania kilku gramów ziela na własne potrzeby podczas gdy na terenie Niemiec południowych prawo jest w tej materii znacznie surowsze i przypominające to, które obowiązuje w naszym kraju. Różne jest też podejście obywateli, które jest zdecydowanie bardziej liberalne na północy. 

Federalna dekryminalizacja posiadania do sześciu gramów marihuany

Taki pomysł wyszedł ostatnio ze strony niemieckiej komisarz ds. narkotyków –  Danieli Ludwig (partia CSU).

Moim zdaniem limit posiadania sześciu gramów na terenie całego kraju jest do przyjęcia.

– oznajmiła przedstawicielka rządu ds. narkotyków

 Wartość graniczna, powyżej której posiadanie konopi powinno być nadal traktowane jako przestępstwo karne, a nie jako wykroczenie administracyjne, musi być ustalana z ostrożnością, ponieważ ma pewien efekt sygnałowy i wpływa na zachowanie konsumentów

-dodała komisarz Ludwig

Ustawa legalizująca konopie indyjskie dla dorosłych obywateli, którą próbowano wprowadzić w zeszłym roku nie przeszła. Teraz Daniela Ludwig proponuje dekryminalizacje posiadanie niewielkiej ilości marihuany na własny użytek, jako drogę środka.

Niemieccy aktywiści konopni podkreślają jednak, że w dzisiejszych czasach konopie indyjskie to nie tylko susz ale także otrzymane z nich produkty takie jak ekstrakty czy żywność z dodatkiem THC i innych kannabinoidów. Zmiana prawa powinna zatem uwzględnić i te pozycje oraz powinny zostać ustalone przeliczniki suszu na np. ekstrakt.

Po tym, jak Niemcy opierały się diametralnej liberalizacji prawa dot. konopi, można odnieść wrażenie, iż nasi zachodni sąsiedzi obierają jednak kurs na całkowite uwolnienie konopi spod jarzma kryminalizacji. Wiodący obecnie kandydat na nowego kanclerza Niemiec dopisał do swojego programu legalizacje produkcji oraz obrotu marihuana dla dorosłych obywateli. Zapowiedział, że zmiany są konieczne oraz, że należy je rozpocząć właśnie od dekryminalizacji posiadania na własny użytek, która powinna zacząć według niego obowiązywać jak najszybciej na terenie całego kraju. Artykuł na ten temat przeczytasz T U T A J.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać