Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Niemcy: Dilerzy protestują przeciwko legalizacji [VIDEO]

dilerzy protestują przeciwko legalizacji

W Niemczech dilerzy protestują przeciwko legalizacji marihuany, którą pod koniec listopada zapowiedziała tworząca się koalicja rządząca. Dilerzy z za zachodniej granicy twierdzą, że nowe prawo doprowadzi do upadku ich biznesów z wieloletnimi tradycjami. W związku z nowym prawem powstanie kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy, a do budżetu trafi kilka miliardów euro rocznie, ale co z nami? O nas nikt nie pomyślał, mamy teraz iść na bruk? – mówią dilerzy z Berlina. Co ciekawe dilerów popiera także lokalna policja, która teraz będzie się musiała zająć się prawdziwymi przestępstwami. Oto więcej informacji.

Niemieccy dilerzy protestują przeciwko legalizacji

O tym, że niemiecki rząd postanowił zalegalizować sprzedaż marihuany informowaliśmy T U T A J.

Decyzja o zmianie prawa nie była dla nas zaskoczeniem gdyż tamtejsi politycy mówili o tym już od jakiegoś czasu. Legalizacja sprzedaży konopi indyjskich przyniesie wiele korzyści. Głównym argumentem polityków za zmiana obecnych przepisów jest troska o młodzież, która jak wiemy w chwili obecnej ma niczym nie skrępowany dostęp do konopi indyjskich dzięki dilerom. I to właśnie ta czarnorynkowa grupa zawodowa jest z proponowanych zmian najmniej zadowolona co postanowiła wyrazić wychodząc na ulicę z argumentami przeciwko legalizacji.

Do sieci trafiło krótkie video, na którym uwieczniono protesty oraz rozmowę z dilerem, który wyraża swoje obawy związane z nowym prawem. Na początku materiału widzimy krótką scenkę, w trakcie której diler chce sprzedać przechodniowi trochę ziela jednak ten odmawia mówiąc, że woli poczekać na legalne zioło w sklepie – tym bardziej, że to już niedługo.

W dalszej części video widzimy protest oraz dilera mówiącego, że jego zawód kultywowany jest od pokoleń – dilerem był zarówno ojciec jak i dziadek naszego bohatera. To z handlu ziołem (i nie tylko) utrzymuje się od 15 lat i nie podoba mu się, że będzie musiał zrezygnować gdy zalegalizują zioło.

Materiał video pokazuje też rozmowę Z przechodzącą starsza panią, która też jest przeciwna legalizacji, mówiąc, że konopie indyjskie to wstęp do ciężkich narkotyków. W tym momencie diler przyznał pani rację dodając, że to właśnie dzięki nielegalnym konopiom, które są bardzo popularne, dilerzy mogą pozyskiwać klientów na inne, cięższe używki.

Dilerzy mówią też o innych grupach zawodowych, które nie są do końca zadowolone z nadchodzącej zmiany – prokuratorach oraz sędziach, którzy do tej pory dzięki nielegalnej marihuanie mogli sobie poprawiać statystyki bez zbytniego się przemęczania. To samo dotyczy się funkcjonariuszy policji – jeden z nich wyraża swoje niezadowolenie spowodowane legalizacją gdyż, jak sam mówi, teraz będzie się musiał zajmować prawdziwymi przestępstwami lub skrajnie prawicowymi oszołomami.

Oto video, które jest w języku niemieckim ale można ustawić automatyczne tłumaczenie na polski.

Materiał jest oczywiście satyrą.

1 Comment
  1. Rastafał 3 lata ago
    Reply

    zatrzymajcie tę karuzelę śmiechu

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać