Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

klasyczne odmiany konopi w wersji autokwitnącej polecane na outdoor

odmiany konopi

Odmiany konopi kwitnące automatycznie (tzw. automaty) to świetny wybór w przypadku uprawy zewnętrznej w środkowoeuropejskim kimacie. Teraz panowie z Pan Pestka Crew przygotowali dla Was kilka bardzo klasycznych odmian takich jak m.in. White Widow, Amnesia czy Skunk #1 w wersji autokwitnącej.

klasyczne odmiany konopi w wersji autokwitnącej polecane na outdoor

Odmiany konopi kwitnące bez względu na fotoperiod nazywane są automatami, ich główną cechą jest fakt zakwitania po kilku tygodniach od wykiełkowania rośliny, bez względu na stosunek dnia do nocy. Odmiany klasyczne, nazywane sezonowymi, w przeciwieństwie do automatów potrzebują odpowiednio długiej nocy aby zakwitnąć, cecha ta nazywa się fotoperiodyzmem.

Niestety, w środkowej Europie ze względu na warunki atmosferyczne większość klasycznych odmian konopi które sprawdzą się w uprawie wewnętrznej, nie sprawdzi się w uprawie pod słońcem.

Panowie z Pan Pestka Crew postanowili ułatwić uprawę fanom klasycznych odmian, którzy chcą być samowystarczalni w kwestii ziela. Oto co przygotowali:

Auto White Widow

Odmiany konopi auto white widowWhite Widow do chyba jedna z najbardziej znanych odmian nie tylko w Europie. Ta legendarna hybryda zadebiutowała w roku 1990 i szturmem zdobyła wszystkie amsterdamskie coffeshopy, w których zakupicie ją do dziś. W 1995 WW wygrała Cannabis Cup, jest znana ze swojej ponadprzeciętnej produkcji żywicy. Rośliny nie są zbyt duże i cechuje je stosunkowo duża odporność na pleśń. W zastosowaniach medycznych świetnie sprawdzi się przeciwbólowo, rozluźniająco i przeciw spastycznie oraz nasennie. Auto White Widow jest gotowa do zbiorów w niespełna dziesięć tygodni od wykiełkowania.

Auto Amnesia XXL

odmiany konopi amnesia autoKolejnym klasykiem jest Amnesia XXL w wersji autokwitnącej. Ta legendarna odmiana jest krzyżówką różnych szczepów, w tym m.in. Thai, Hawaiian i Afghani. Jest to bardzo silna sativa, która medycznie świetnie sprawdzi się w przypadku braku apetytu oraz permanentnego stresu, działa energetycznie i pobudzająco. Auto Amnesia XXL daje bardzo duże plony, które cechuje świetna jakość sativy, Pan Pestka Crew traktuje tę odmianę jako jedną ze swoich flagowych.

Auto Skunk #1

odmiany konopi skunk autoKolejnym klasykiem, którego zna każdy konopny pasjonat, jest Skunk #1, jedna z najważniejszych odmian konopi jakie powstały. Jej nazwa pochodzi od bardzo silnego aromatu tej odmiany. Jest to hybryda z dominacją indica. Auto Skunk #1 produkuje dość duże kwiaty, które mają typowe działanie dla szczepów z dominacją indica. Wykazuje działanie przeciwbólowe, dobrze sprawdzi się przy kłopotach ze snem. Skunk #1 w wersji autokwitnącej to pozycja obowiązkowa dla każdego pasjonata.

Auto Grapefruit

Automatycznie kwitnąca wersja Grapefruitgrapefruit auto to kolejna bardzo mocna pozycja od Pan Pestka Crew. Bardzo wydajna odmiana z dominacją genów indica, niesamowitym owocowym aromacie oraz mocnym działaniu, która do ścięcia gotowa jest w 65 dni – tak w kilku słowach można określić Grapefruit Auto.  Świetny wybór dla początkujących ogrodników, daje spory plon w krótkim czasie. Świetnie sprawdzi się przeciwbólowo i nasennie. Jest to jedna z odmian, które wymagają więcej od użytkownika niż od ogrodnika.

Przeczytaj również: Nowe odmiany półautomatyczne idealne na outdoor 2021

Tekst ma charakter informacyjno-edukacyjny i przeznaczony jest dla polskojęzycznych obywateli Europy. Przypominamy, że uprawa konopi innych niż włókniste na terenie Polski jest zabroniona i do niej nie zachęcamy.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać