Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

150 kg marihuany ukryte w naczepie z kalafiorami jadącej z Hiszpanii do Polski

marihuany

150 kg marihuany ukrytej w naczepie z kalafiorami przejęli funkcjonariusze CBŚP z Zarządu w Łodzi wraz z funkcjonariuszami dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Ukryty w specjalnych schowkach ładunek jechał do Polski z Hiszpanii w transporcie z kalafiorami. Do sprawy zatrzymano i aresztowano dwóch kierowców prowadzących pojazd ciężarowy z naczepą, a także właściciela firmy transportowej, która realizowała transport.

150 kg marihuany ukryte w naczepie z kalafiorami jadącej z Hiszpanii do Polski

Funkcjonariusze CBŚP zajmujący się na co dzień „przestępczością” narkotykową pozyskali informację, że w transporcie kalafiorów z Hiszpanii, może być ukryta kontrabanda w postaci marihuany. Informacja została szybko sprawdzona, a transport, który odbywał się samochodem ciężarowym jadącym przez granicę niemiecko-polską został natychmiast namierzony i zatrzymany.

Do zatrzymania doszło na jednym z parkingów w okolicach Jędrzychowic, gdzie ujawniono, że jadące z Hiszpanii do Polski 16 ton kalafiorów to przykrywka dla transportu 150 kg marihuany. Policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu (KAS) dokładnie przeszukali samochód ciężarowy wykorzystując do tego m.in. psa wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków.

marihuanyDo sprawy zatrzymano dwóch kierowców prowadzących na zmianę pojazd, a także właściciela firmy transportowej. W Łódzkim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie oraz znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany. Decyzją Sądu Rejonowego Łódź-Śródmieście w Łodzi zostali oni tymczasowo aresztowani.

źródło: policja.pl

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać