Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Nowy lek na bazie Marihuany, koszt rocznej terapii to 32,500$

Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków(FDA) zatwierdził Epidiolex , pierwszy lek na bazie konopi sprzedawany na receptę. Jak podaje Wall Street Journal, producent leku, GW Pharmaceuticals planuje ustalić koszt rocznej terapii na około 32 500 dolarów.

Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków zatwierdził bazujacy na cannabidiolu(CBD) Epidiolex w czerwcu. Lek ma zmniejszyć napady padaczki związane z rzadkimi postaciami padaczki takiej jak zespół Lennoxa-Gastauta oraz zespół Dravet (zalicza się do rzadko występujących, uwarunkowanych genetycznie encefalopatii przebiegających z padaczkami lekoopornymi), u pacjentów w wieku 2 lat i starszych.

Cena

GW Pharmaceuticals, z siedzibą w Wielkiej Brytanii, produkuje Epidiolex ze specjalnie wyselekcjonowanego szczepu konopi, wyhodowanego w celu zmaksymalizowania ilości CBD, przy jednoczesnej minimalizacji kanabinoidów, które mają działanie narkotyczne.

Dyrektor generalny Justin Gover, w udzielonym w zeszłą środę wywiadzie,powiedział, że firma ustaliła cenę kierując się ceną innych leków na padaczkę takich jak Onfi Lbsbeck A / S firmy H. Lundbeck. Zauważył, że FDA uznała produkt za „lek sierocy”, co oznacza, że dotyczy rzadkich chorób.

„Chcieliśmy mieć pewność, że wyceniliśmy Epidiolex w taki sposób, żeby dostępność leku, była taka sama jak innych markowych leków na padaczkę, z których ci pacjenci już korzystają” – powiedział.

Refundacje

Koszty leczenia pacjentów przyjmujących Epidiolex mogą wynosić od 5 do 10 dolarów miesięcznie dla osób w państwowych programach Medicaid z pakietami nawet za 200 dolarów miesięcznie (w przypadku niektórych prywatnych planów ubezpieczeniowych) powiedział Julian Gangolli, prezes oddziału firmy w Ameryce Północnej w trakcie konferencji z analitykami we wtorek. Nieubezpieczeni pacjenci mogą kwalifikować się do otrzymania leku za darmo.

Dr Jacqueline French, dyrektor naukowy Fundacji Epilepsji, powiedziała, że ​​na rynku dostępne są tanie leki generyczne na padaczkę, ale wielu pacjentów z rzadkimi postaciami choroby już ich wypróbowało i niewiele one pomogły.

Dr French twierdzi, że Epidiolex ma lepsze wyniki u wielu dzieci uczestniczących w badaniach klinicznych i jest zadowolona, że ​​cena nie jest znacznie wyższa.

Firma spodziewa się, że lek będzie dostępny na rynku po tym, jak amerykańska agencja ds. Egzekwowania przepisów antydopingowych przydzieli mu klasyfikację. Decyzję tę podejmie się pod koniec września. GW Pharmaceuticals będzie rozprowadzać lek za pośrednictwem specjalistycznych aptek, które będą go wysyłać bezpośrednio do pacjentów oraz ich opiekunów.

 

źródło: The Wall Street Journal

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać