Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Issara 01 – pierwsza odmiana medycznej marihuany w Azji powstała w Tajlandii

Issara 01

Większość szczepów posiada swoją urokliwą lub nawet zabawną nazwę. Isaara 01 (Freedom 01) to pierwsza odmiana medycznej marihuany w Azji, która powstała w Tajlandii. Nazwa ta określa to, co naprawdę dzieje się w tej części Zielonego Świata: zdobycie wolności.

Issara 01 (Freedom 01)

Issara 01 jest to pierwszy w Tajlandii oraz całej Azji szczep, który przeznaczony jest na cele medyczne. Odmiana opracowana została przez Uniwersytet Maejo w Chiang Mai, który przyznaje, że jest to skrzyżowanie ich miejscowej odmiany z obcą genetyką „z północy”, ale nie są określają konkretnie z którą.

Stosunek CBD do THC w tej odmianie jest taki sam. Mimo, że większość kojarzy z aspektem leczniczym jedynie CBD, to warto zauważyć, że THC oraz pozostałe kannabinoidy również pełnią funkcję terapeutyczną.

Konopie indyjskie w Tajlandii są obecnie dystrybuowane jako olej. Podaje się go tylko w szpitalach pacjentom przewlekle chorym lub osłabionym. Lekarze są upoważnieni do podawania tej substancji leczniczej. Jeżeli obecne programy działają bez zarzutu, to prawdopodobnie już w medyczna marihuana będzie mogła być przyjmowana również na inne sposoby.

Issara 01 to nie ostatnia Tajlandzka krzyżówka

Centrum uprawy konopi na Uniwersytecie Maejo jest największym w Tajlandii i ma ponad 3000 akrów ziemi z około 12 000 medycznych roślin konopi. Oczekuje się, że mogą wytworzyć około 2,6 tony suszu medycznej marihuany.

„Jeśli pozwolenie na plantację zostanie zatwierdzone, planujemy rozszerzyć uprawę konopi także na obszary zewnętrzne, co prawdopodobnie będzie odpowiednie dla lokalnych szczepów występujących w wielu częściach kraju”

– powiedział Arnat.

„Będziemy również kontynuować nasze badania i rozwój, aby znaleźć idealne szczepy do określonych zabiegów medycznych”

– dodał.

Jak zdradzają badacze z laboratorium Uniwersytetu Maejo to nie ostatnia Tajlandzka krzyżówka. Aktualnie trwają prace nad kolejną krzyżówką – Maejo 01, który jest mieszanką genów miejscowych odmian.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać