Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

Los Angeles: Banki udzielające kredytów na produkty tworzone na bazie konopi indyjskich?

Losy ustawy, która pozwoliłaby państwowym bankom i spółdzielczym kasom kredytowym świadczyć usługi kalifornijskim firmom produkującym marihuanę, rozwiążą się dzisiaj, podczas kluczowych rozmów w sprawie przepisów prawnych regulujący ten obszar działalności.

Banki udzielające kredytów na produkty tworzone na bazie konopi indyjskich?

Proponowane ustawodawstwo, stanowa ustawa Senatu 51, ma na celu pomóc sprzedawcom detalicznym i innym firmom wykorzystującym marihuanę w swoich produktach. Do tej pory tego typu podmioty sa odcięte od pomocy bankowej w zakresie usług pożyczkowo-kredytowych.

Legalny przemysł marihuany w Kalifornii ma ogromne trudności z konkurowaniem z czarnym rynkiem i stoi przed wyzwaniami, które obejmują dostęp do bankowości i wysokie podatki. W ubiegłym tygodniu Gavin Newsom przedstawił nowy plan budżetu państwa, w którym prognozy dotyczące wpływów z przemysłu konopnego uległy obniżeniu o ok. 223 mln USD.

Obecnie, wszystkie przedsiębiorstwa przemysłu konopnego, w tym sklepy, są zmuszone do przeprowadzania transakcji głównie gotówkowych – ze względu na ciągłe federalne ograniczenia bankowe, które sprawiają, że prawie niemożliwe jest posiadanie rachunków bankowych w federalnych instytucjach finansowych.

Na szczeblu federalnym podejmowane są również wysiłki w celu uchwalenia przepisów, które pozwoliłyby bankom na obsługę przedsiębiorstw związanych z przemysłem konopnym bez ryzyka ich ścigania.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać